Swalec League results

20 FEBRUARY, 2016

Also see details from the Principality Welsh Premiership

Also see details from the British & Irish Cup

Also see details from the Foster's Challenge Cup

Also see details for the Swalec Cup, Plate & Bowl

Swalec Championship

View full Swalec Championship details

Division 1 East

View full Division 1 East details

Division 1 East Central

View full Division 1 East Central details

Division 1 North

View full Division 1 North details

Division 1 West

View full Division 1 West details

Division 1 West Central

View full Division 1 West Central details

2 East

Abergavenny 39-3 Abertysswg

Abertillery/BG 16-5 Croesyceiliog

Caerleon 3-11 Ynysddu

Cwmbran P-P Garndiffaith

Fleur de Lys 0-20 Pontypool Utd

Pill Harriers P-P Talywain

2 East Central

CR Cymry Caerdydd P-P Barry

Dinas Powys P-P Pontyclun

Dowlais P-P Abercynon

Porth Quins P-P Gwernyfed

St Peters P-P Llantrisant

Treherbert P-P Penarth

2 North

Colwyn Bay P-P Llanidloes

Denbigh 32-0 Menai Bridge

Flint 0-19 Bro Ffestiniog

Shotton Steel P-P Machynlleth

Wrexham 20-0 Harlech

2 West Central

Aberavon Quins P-P Cwmllynfell

Brynamman P-P Aberavon Green Stars

Cwmgors P-P Nantymoel

Neath Ath P-P Taibach

Penlan P-P Maesteg Celtic

Ystradgynlais P-P Cwmavon

2 West

Camarthen Ath P-P Pontarddulais

Fishguard & Goodwick 7-19 Aberystwyth

Llanybydder P-P Hendy

Mumbles P-P Amman Utd

Pontyberem P-P Tycroes

Tregaron 3-24 Penclawdd

3 East A

Caerphilly P-P Abercarn

Llanhilleth 5-33 Blackwood Stars

Monmouth 8-23 Chepstow

New Tredegar 0-14 Caldicot

Newport HSOB 3-17 RTB Ebbw Vale

3 East Central A

Cambrian Welfare P-P Llantwit Major

Fairwater P-P Aberdare

Old Illtydians P-P Pentyrch

Treharris P-P Llandaff North

Wattstown P - P Llandaff

Ynysowen P-P Cilfynydd

3 North

Bangor 47-3 Benllech

Porthmadog 7-41 Llangollen

Rhyl & District 5-43 Newtown

Welshpool 12-12 Rhosllanerchrugog

3 West Central A

Abercrave P-P Briton Ferry

Morriston P-P Bryncethin

Pyle 7-3 Nantyffyllon

Resolven P-P Pontycymmer

Swansea Uplands P-P Glyncorrwg

3 West A

Cardigan 34-14 Pembroke Dock Quins

Haverfordwest 33-0 Neyland

Llangwm 0-31 Laugharne

St Clears P-P Pembroke

St Davids 0-52 Milford Haven

3 East B

Beaufort P-P Brynithel

Bettws (Newport) 0-8 Blaina

Hafodyrynys P-P Crumlin

Hartridge 15-17 Machen

Tredegar Ironsides 10-34 Rogerstone

Usk P-P Rhymney

3 East Central B

Cowbridge P-P Abercwmboi

Penygraig P-P Canton

St Albans P-P Cefn Coed

Tonyrefail P-P Caerau Ely

Tylorstown P-P Llandrindod Wells

3 West Central B

Alltwen P-P Banwen

Birchgrove P-P Bridgend Sports

Cwmgwrach P-P Rhigos

Tonmawr P-P Glais

Vardre 15-22 Porthcawl

3 West B

Betws P-P Burry Port

Nantgaredig 20-10 Aberaeron

Penybanc P-P Llangadog

Trimsaran 8-7 Llandeilo

Tumble P-P Lampeter Town

3 East C

Hollybush 0-26 Whiteheads

Newport Saracens 10-0 Trefil

Pontllanfraith P-P Deri

St Julians 0-3 Aberbargoed

Trinant P-P New Panteg

3 East Central C

Cardiff Saracens 24-0 Sully Sports

Cathays P-P Whitchurch

CIACS P-P Ferndale

Llanrumney 5-36 Old Penarthians

3 West Central C

Baglan P-P Cwmtwrch

Cefn Cribbwr 22-10 Pontrhydyfen

Crynant P-P Fall Bay

Ogmore Vale P-P Tonna

3 West C

Mynydd-y-Garreg P-P Llansawel

Pantyffynon P-P Cefneithin

Penygroes P-P Llandybie

Pontyates P-P Bynea

3 East D

Aberbeeg P-P Tref y Clawdd

Cefn Fforest P-P Abersychan

Cwmcarn Utd 10-0 Forgeside

Markham P-P Girling

Old Tylerians 0-32 Malpas

West Mon 34-7 Rhayader

Top Stories