Swalec League results

5 MARCH, 2016

Also see details from the Principality Welsh Premiership

Also see details from the British & Irish Cup

Also see details from the Foster's Challenge Cup

Also see details for the Swalec Cup, Plate & Bowl

Swalec Championship

View full Swalec Championship details

Division 1 East

View full Division 1 East details

Division 1 East Central

View full Division 1 East Central details

Division 1 North

View full Division 1 North details

Division 1 West

View full Division 1 West details

Division 1 West Central

View full Division 1 West Central details

Division 2 East

Abertysswg 3 - 23 Abertillery/BG

Croesyceiliog 23 - 10 Pill Harriers

Cwmbran 58 - 0 Fleur de Lys

Garndiffaith 11 - 14 Caerleon

Talywain 7 - 41 Pontypool Utd

Ynysddu 69 - 0 Abergavenny

Division 2 East Central

Barry 10 - 11 Porth Quins

Dinas Powys 22 - 33 Dowlais

Gwernyfed 23 - 3 Treherbert

Llantrisant 27 - 13 Abercynon

Penarth 17 - 28 St Peters

Pontyclun 22 - 29 CR Cymry Caerdydd

Division 2 North

Colwyn Bay 71 - 12 Flint

Denbigh 47 - 15 Llanidloes

Machynlleth 14 - 22 Harlech

Shotton Steel 67 - 12 Menai Bridge

Wrexham 6 - 13 Bro Ffestiniog

Division 2 West Central

Aberavon Green Stars 39 - 0 Cwmgors

Cwmavon 15 - 26 Penlan

Maesteg Celtic 24 - 41 Brynamman

Nantymoel 26 - 5 Neath Ath

Taibach P - P Cwmllynfell

Ystradgynlais 15 - 8 Aberavon Quins

Division 2 West

Aberystwyth 46 - 22 Llanybydder

Amman Utd 15 - 3 Camarthen Ath

Hendy 20 - 13 Pontyberem

Mumbles 49 - 15 Tregaron

Pontarddulais 20 - 15 Fishguard & Goodwick

Tycroes 19 - 21 Penclawdd

Division 3 East A

Caerphilly 44 - 5 Blackwood Stars

Llanhilleth 17 - 47 Monmouth

New Tredegar 21 - 16 RTB Ebbw Vale

Newport HSOB 6 - 20 Chepstow

Oakdale 5 - 10 Abercarn

Division 3 East Central A

Fairwater 12 - 24 Cambrian Welfare

Old Illtydians 22 - 30 Llandaff North (Played at Llandaff North)

Pentyrch 38 - 24 Llandaff

Treharris 17 - 5 Llantwit Major

Wattstown 5 - 36 Cilfynydd

Ynysowen 5 - 38 Aberdare

Division 3 North

Newtown P - P Holyhead

Porthmadog P - P Welshpool

Rhosllanerchrugog 13 - 8 Bangor

Rhyl & District P - P Llangollen

Division 3 West Central A

Abercrave 48 - 15 Glyncorrwg

Briton Ferry 0 - 57 Nantyffyllon

Morriston 59 - 0 Pontycymmer

Pyle 82 - 3 Bryncethin

Swansea Uplands 52 - 10 Bryncoch

Division 3 West A

Cardigan 34 - 12 Laugharne

Haverfordwest 24 - 8 Milford Haven

Llangwm 0 - 85 Pembroke

Pembroke Dock Quins 26 - 3 Neyland

St Clears 41 - 12 St Davids

Division 3 East B

Beaufort 27 - 13 Blaina

Crumlin 29 - 33 Rogerstone

Hartridge P - P Bettws (Newport)

Rhymney 7 - 34 Hafodyrynys

Tredegar Ironsides 12 - 48 Machen

Usk 41 - 3 Brynithel

Division 3 East Central B

Caerau Ely 48 - 10 Llandrindod Wells

Cowbridge 10 - 17 Penygraig

St Albans 20 - 17 Canton **Played at Canton**

Taffs Well 18 - 17 Abercwmboi

Tonyrefail 10 - 55 Cefn Coed

Tylorstown P - P Glyncoch

Division 3 West Central B

Birchgrove P - P Alltwen

Cwmgwrach 3 - 8 Banwen

Porthcawl P - P Rhigos

Tonmawr 10 - 17 Bridgend Sports

Vardre 8 - 28 Glais

Division 3 West B

Betws 7 - 18 Lampeter Town

Burry Port 28 - 13 Aberaeron

Llandeilo 11 - 13 Nantgaredig

Trimsaran 43 - 10 Llangadog

Tumble 16 - 9 Furnace Utd

Division 3 East C

Hollybush 0 - 45 Aberbargoed

Newport Saracens 52 - 13 Whiteheads

St Julians 31 - 14 Deri

Trinant 10 - 10 Trefil

Division 3 East Central C

Cardiff Saracens 10 - 15 Old Penarthians

Cathays 21 - 16 Hirwaun

CIACS P - P Whitchurch

Ferndale 41 - 7 Sully Sports

Tongwynlais P - P Llanrumney

Division 3 West Central C

Baglan 31 - 0 South Gower

Crynant 48 - 5 Tonna

Cwmtwrch 27 - 10 Fall Bay

Pontrhydyfen 7 - 0 Ogmore Vale (Played at Ogmore Vale)

Division 3 West C

Llansawel P - P New Dock Stars

Mynydd-y-Garreg P - P Cefneithin

Pantyffynon 13 - 34 Llandybie

Penygroes 16 - 19 Pontyates

Division 3 East D

Aberbeeg 57 - 34 Rhayader

Cefn Fforest P - P Tref y Clawdd

Cwmcarn Utd 12 - 10 Girling

Forgeside 22 - 0 Old Tylerians

Malpas P - P Abersychan

West Mon 11 - 21 Markham

Top Stories