WRU National League results

4 March, 2017

Also see details from the Principality Welsh Premiership

Also see details from the British & Irish Cup

Also see details from the Foster's Challenge Cup

Also see details for the Swalec Cup, Plate & Bowl

Swalec Championship

View full Swalec Championship details

British & Irish Cup

View full details

Division 1 East

View full Division 1 East details

Division 1 East Central

View full Division 1 East Central details

Division 1 North

View full Division 1 North details

Division 1 West

View full Division 1 West details

Division 1 West Central

View full Division 1 West Central details

TWO EAST

Abercarn P - P Pill Harriers

Abertysswg 5 - 14 Cwmbran

Blackwood 33 - 11 Garndiffaith

Caldicot 29 - 5 Abergavenny

Talywain P - P Croesyceiliog

Ynysddu 0 - 8 Pontypool Utd

TWO EAST CENTRAL

Aberdare 29 - 8 Llanishen

CR Cymry Caerdydd 21 - 25 Barry

Gilfach Goch 13 - 12 Abercynon

Llantrisant 10 - 8 Penarth

Pontyclun 24 - 9 Old Illtydian

St Peters 9 - 16 Dinas Powys

TWO WEST CENTRAL

Brynamman P - P Resolven

Cwmavon 0 - 12 Pencoed

Maesteg Celtic 24 - 10 Penlan

Nantymoel 65 - 0 Aberavon Green Stars

Tondu 40 - 3 Ystradgynlais

TWO WEST

Camarthen Ath 12 - 3 Llanybydder

Fishguard & Goodwick 13 - 5 Pontarddulais

Haverfordwest 5 - 43 Tycroes

Mumbles 17 - 14 Pontyberem

Tenby P - P Hendy

TWO NORTH EAST

Newtown 20 - 3 Machynlleth

Shotton Steel 27 - 10 Llanidloes

Welshpool 32 - 19 Flint

Wrexham 29 - 0 Llangollen

TWO NORTH WEST

Benllech 29 - 0 Holyhead

Harlech 26 - 0 Bangor

Menai Bridge 3 - 61 Denbigh

Rhyl & District P - P Llangefni

THREE EAST A

Fleur de Lys 41 - 15 Llanhilleth

Hartridge 26 - 21 Chepstow

Monmouth P - P Blackwood Stars

Oakdale P - P Caerphilly

RTB Ebbw Vale 29 - 5 New Tredegar

Usk 25 - 0 Newport HSOB

THREE EAST CENTRAL A

Cilfynydd 32 - 0 Llandaff North

Gwernyfed 13 - 5 Pentyrch

Taffs Well P - P Abercwmboi

Treharris 5 - 12 Cambrian Welfare

Treherbert 6 - 15 Llandaff

Ynysowen 9 - 9 Fairwater

THREE WEST CENTRAL A

Abercrave 5 - 6 Neath Ath

Briton Ferry 0 - 37 Nantyffyllon

Bryncoch 14 - 12 Pontycymmer

Swansea Uplands 16 - 16 Birchgrove

Taibach 23 - 10 Pyle

THREE WEST A

Laugharne P - P Milford Haven

Pembroke 22 - 7 Llangwm

Pembroke Dock Quins 5 - 31 Cardigan

St Clears P - P Neyland

St Davids P - P Tregaron

THREE EAST B

Aberbargoed 10 - 11 Blaina

Crumlin P - P Beaufort

Machen 48 - 17 St Julians HSOB

Rhymney 47 - 7 Brynithel

Rogerstone P - P Hafodyrynys

THREE EAST CENTRAL B

Caerau Ely 24 - 15 Old Penarthians

Cardiff Saracens 3 - 3 Canton (Abandoned after 56 min - referee injury)

St Albans 0 - 29 Penygraig

Tonyrefail 9 - 8 Llantwit Major

Tylorstown 24 - 24 Cowbridge

Wattstown 16 - 3 Cefn Coed

THREE WEST CENTRAL B

Baglan P - P Bridgend Sports

Bryncethin 0 - 10 Banwen

Glyncorrwg P - P Crynant

Tonmawr P - P Porthcawl

THREE WEST B

Lampeter Town 3 - 39 Amman Utd

Llandeilo 10 - 9 New Dock Stars

Llangadog 14 - 29 Burry Port

Nantgaredig 23 - 17 Trimsaran

Penybanc 10 - 3 Betws

THREE EAST C

Deri P - P Markham

Forgeside 17 - 14 Whiteheads

Malpas 3 - 0 West Mon (abandoned after 78 min for fighting)

Newport Saracens 29 - 8 Trinant

Trefil 45 - 3 Pontllanfraith

THREE EAST CENTRAL C

Ferndale 61 - 0 Cathays

Llanrumney 31 - 12 Llandrindod Wells

Tongwynlais P - P Sully View

Whitchurch P - P Hirwaun

THREE WEST CENTRAL C

Brackla 0 - 44 Pontardawe

Cwmtwrch 7 - 41 Alltwen

Ogmore Vale 3 - 3 Cefn Cribbwr

Pontrhydyfen P - P South Gower

Tonna 18 - 11 Rhigos

THREE WEST C

Bynea P - P Llandybie

Furnace Utd 12 - 18 Aberaeron

Pantyffynon 20 - 18 Cefneithin

THREE EAST D

Crickhowell P - P Rhayader

Cwmcarn Utd P - P Abersychan Alex

Hollybush 3 - 0 Tredegar

Old Tylerian 29 - 21 Girling

Top Stories