WRU National League results

15 April, 2017

Also see details from the Principality Welsh Premiership

Also see details from the British & Irish Cup

Also see details from the Foster's Challenge Cup

Also see details for the Swalec Cup, Plate & Bowl

Swalec Championship

View full Swalec Championship details

British & Irish Cup

View full details

Division 1 East

View full Division 1 East details

Division 1 East Central

View full Division 1 East Central details

Division 1 North

View full Division 1 North details

Division 1 West

View full Division 1 West details

Division 1 West Central

View full Division 1 West Central details

Division 2 East

Abergavenny 15 - 38 Croesyceiliog

Pill Harriers 15 - 20 Caldicot

Pontypool Utd 29 - 8 Cwmbran

Talywain 26 - 20 Garndiffaith

Ynysddu 20 - 13 Blackwood

Division 2 East Central

Abercynon 31 - 0 Aberdare

Dinas Powys 52 - 17 Gilfach Goch

Llantrisant 9 - 6 Pontyclun

Old Illtydian 17 - 40 Llanishen

Penarth 8 - 32 Barry

St Peters 24 - 36 CR Cymry Caerdydd

Division Two North

Dolgellau 36 - 14 Llanidloes

Harlech 42 - 17 Llangollen

Shotton Steel 24 - 24 Llangefni

Wrexham P - P Denbigh

Division Two West Central

Aberavon Green Stars 16 - 27 Cwmavon

Cwmgors 14 - 19 Brynamman

Morriston 8 - 7 Penlan

Nantymoel 41 - 26 Maesteg Celtic

Pencoed 30 - 13 Tondu

Ystradgynlais 20 - 24 Resolven

Division Two West

Haverfordwest 5 - 13 Fishguard & Goodwick

Hendy 17 - 20 Pontarddulais

Pontyberem 30 - 10 Tumble

Tenby 52 - 35 Camarthen Ath

Tycroes 22 - 15 Mumbles

Division Three North East

Rhosllanerchrugog P - P Machynlleth

Welshpool 33 - 19 Flint

Division Three North West

Benllech 3 - 51 Bangor

Division Three East A

Blackwood Stars 14 - 37 Usk

Chepstow P - P New Tredegar

Hartridge 25 - 11 Oakdale

Monmouth 63 - 0 RTB Ebbw Vale

Newport HSOB 32 - 28 Fleur de Lys

Division Three East Central A

Abercwmboi 50 - 0 Treherbert

Cambrian Welfare 39 - 22 Pentyrch

Fairwater 33 - 19 Llandaff North

Llandaff 51 - 8 Ynysowen

Taffs Well 55 - 16 Gwernyfed

Treharris 17 - 20 Cilfynydd

Division Three West Central A

Abercrave 70 - 0 Briton Ferry

Birchgrove 15 - 9 Nantyffyllon

Neath Ath 12 - 24 Glais

Pontycymmer 5 - 28 Swansea Uplands

Pyle 28 - 22 Bryncoch

Division Three West A

Cardigan 26 - 42 Pembroke

Laugharne 21 - 30 Milford Haven

Division Three East B

Aberbargoed P - P Rogerstone

Beaufort 15 - 42 Hafodyrynys

Blaina 21 - 32 Tredegar Ironsides

Brynithel 40 - 12 Crumlin

Division Three East Central B

Canton 22 - 24 Cowbridge

Llantwit Major P - P Cardiff Saracens

Penygraig 38 - 5 Old Penarthians

St Albans 0 - 12 Tylorstown (Abandoned after 45 minutes following injury to referee)

Wattstown 37 - 19 Caerau Ely

Division Three West Central B

Bridgend Sports 41 - 12 Tonmawr

Crynant 26 - 23 Baglan

Division Three West B

Trimsaran 22 - 10 Llangadog

THREE EAST C Deri 34 - 14 Newport Saracens

Markham 78 - 26 New Panteg

Pontllanfraith 13 - 35 Forgeside

West Mon 0 - 12 Trefil

Whiteheads 14 - 16 Trinant

Division Three West Central C

Alltwen 42 - 5 Pontrhydyfen

Cefn Cribbwr 88 - 5 Cwmtwrch

Rhigos 52 - 6 Fall Bay

South Gower 17 - 11 Pontardawe

Tonna 60 - 8 Brackla

Division Three East D

Rhayader 26 - 12 Old Tylerian

Tredegar 8 - 18 Crickhowell

Top Stories