WRU National League results

15 April, 2017

Also see details from the Principality Welsh Premiership

Also see details from the British & Irish Cup

Also see details from the Foster's Challenge Cup

Also see details for the Swalec Cup, Plate & Bowl

Swalec Championship

View full Swalec Championship details

British & Irish Cup

View full details

Division 1 East

View full Division 1 East details

Division 1 East Central

View full Division 1 East Central details

Division 1 North

View full Division 1 North details

Division 1 West

View full Division 1 West details

Division 1 West Central

View full Division 1 West Central details

Division Two East

Abertysswg 45 - 24 Talywain

Croesyceiliog 48 - 15 Garndiffaith

Pontypool Utd 59 - 14 Abercarn

Division Two East Central

Abercynon 23 - 22 Pontyclun

Llantrisant 23 - 18 Llanishen

Penarth 34 - 33 St Peters

Division 2 North

Dolgellau 28 - 17 Wrexham

Harlech 17 - 45 Shotton Steel

Llangollen 28 - 51 Denbigh

Llanidloes 19 - 22 Llangefni

Division Two West Central

Brynamman 43 - 21 Aberavon Green Stars

Cwmavon 21 - 14 Nantymoel

Cwmgors 15 - 43 Morriston

Resolven 20 - 18 Penlan

Division Two West

Pontyberem 23 - 20 Camarthen Ath

Tenby 50 - 8 Llanybydder

Tumble 46 - 13 Fishguard & Goodwick

Tycroes 105 - 0 Haverfordwest

Division Three North East

Newtown 57 - 6 Flint

Welshpool P - P Machynlleth

Division Three North West

Rhyl & District 22 - 10 Bangor

Division Three East A

Blackwood Stars 19 - 40 Oakdale

Caerphilly 20 - 22 Hartridge

Monmouth 16 - 19 Usk

RTB Ebbw Vale 15 - 27 Newport HSOB

Division Three East Central A

Cilfynydd 70 - 17 Ynysowen

Gwernyfed 17 - 15 Llandaff

Llandaff North 25 - 36 Cambrian Welfare

Treharris 32 - 14 Fairwater ***Abandoned after 73 mins due to fighting***

Treherbert 23 - 21 Taffs Well

Division Three West Central A

Abercrave 31 - 15 Pontycymmer

Briton Ferry 7 - 61 Swansea Uplands

Nantyffyllon 52 - 7 Neath Ath

Division Three West A

Cardigan 106 - 0 Pembroke Dock Quins

Division Thee East B

Aberbargoed 19 - 21 Rhymney

Brynithel 20 - 27 Tredegar Ironsides

Crumlin 0 - 45 Blaina

Machen 47 - 3 Beaufort

Rogerstone 13 - 29 Hafodyrynys

Division Three East Central B

Cefn Coed 35 - 16 Caerau Ely

Llantwit Major 38 - 25 Cardiff Saracens

Penygraig 42 - 21 St Albans

Tonyrefail 30 - 29 Wattstown

Tylorstown 24 - 10 Canton

Division Three West Central B

Crynant 20 - 43 Bridgend Sports

Glyncorrwg 31 - 40 Vardre

Division Three West B

Betws 36 - 21 New Dock Stars

Nantgaredig 17 - 59 Burry Port

Division Three West C

Forgeside 14 - 21 New Panteg

Malpas 96 - 0 Pontllanfraith

Markham 66 - 33 Whiteheads

Trefil P - P Newport Saracens

Trinant 23 - 33 Deri

Division Three East Central C

Llanrumney 12 - 40 Ferndale

Sully View 38 - 0 Tongwynlais

Whitchurch 24 - 26 Hirwaun

Division Three West Central C

Cefn Cribbwr 56 - 16 Brackla

Fall Bay 0 - 40 Pontrhydyfen

Ogmore Vale 20 - 17 Rhigos

Division Three East D

Bettws 17 - 52 Abersychan Alex

Hollybush 14 - 10 Girling

Tredegar 61 - 3 Old Tylerian

Division 3 West C Cup

Cefneithin 10 - 32 Bynea

Newcastle Emlyn II 17 - 34 Llandybie

Top Stories