UK Championship schedule, scores & results

York Barbican

Schedule

Tuesday 22 November

First round (best of 11 frames)

14:30 GMT

Ding Junhui (Chn) v I Figueiredo (Brz)

Marco Fu (HK) v J Boileau (Ire)

B Hawkins (Eng) v D John (Wal)

R Day (Eng) v J White (Eng)

J Swail (NI) v R Muir (Sco)

R McLeod (Eng) v J Jones (Wal)

F O'Brien (Ire) v Zhang Yong (Chn)

K Maflin (Nor) v A Taylor (Eng)

19:30 GMT

J Trump (Eng) v J Wattana (Tha)

K Wilson (Eng) v M Mann (Eng)

A McGill (Sco) v C Steadman (Eng)

M Holt (Eng) v K Lertsattayathorn (Tha)

O Lines (Eng) v M O'Donnell (Eng)

S Baird (Eng) v S O'Sullivan (Eng)

Tian Pengfei (Chn) v Zhang Anda (Chn)

Zhou Yuelong (Chn) v Duane Jones (Wal)

Wednesday 23 November

First round (best of 11 frames)

09:30 GMT

J Higgins (Sco) v A Borg (Mlt)

Liang Wenbo (Chn) v Kurt Dunham (Aus)

M Gould (Eng) v G Allen (Wal)

B Woollaston (Eng) v E Slessor (Eng)

K Doherty (Ire) v Noppon Saengkham (Tha)

S Carrington (Eng) v Yan Bingtao (Chn)

J Lisowski (Eng) v Mei Xi Wen (Chn)

G Wilson (Eng) v P Davison (Eng)

14:30 GMT

S Murphy (Eng) v I Santos (Brz)

R Walden (Eng) v Fang Xiongman (Chn)

L Brecel (Bel) v A Mehta (Ind)

R Milkins (Eng) v H Akbar (Pkn)

R Hull (Fin) v J Cope (Eng)

Dechawat Poomjaeng (Tha) v S Donaldson (Sco)

M King (Eng) v S Craigie (Eng)

T Ford (Eng) v H Miah (Eng)

19:30 GMT

R O'Sullivan (Eng) v Boonyarit Keattikun (Tha)

M Allen (NI) v Chen Zhe (Chn)

M Selt (Eng) v M Georgiou (Cyp)

D Gilbert (Eng) v A Duffy (Eng)

Li Hang (Chn) v R Clark (Sco)

R Lawler (Eng) v A Hamilton (Eng)

M Dunn (Eng) v D Hill (Eng)

M Joyce (Eng) v L Walker (Wal)

Thursday 24 November

First round (best of 11 frames)

09:30 GMT

M Williams (Wal) v J Weston (Eng)

A Higginson (Eng) v H Ayouri (Irn)

A Carter (Eng) v C Keogan (Eng)

R Williams (Eng) v Akani Songsermsawad (Tha)

S Maguire (Sco) v Cao Yupeng (Chn)

D Grace (Eng) v Zhao Xintong (Chn)

D Dale (Wal) v S Lam (Eng)

G Dott (Sco) v I Preece (Wal)

14:30

I Burns (Eng) v D Wells (Wal)

M Selby (Eng) v A Hicks (Eng)

S Bingham (Eng) v A Stefanow (Pol)

Yu De Lu (Chn) v N Bond (Eng)

A McManus (Sco) v M Wild (Eng)

J Jones (Wal) v E Sharav (Sco)

M Davis (Eng) v S Wilson (Eng)

J Robertson (Eng) v Thor Chuan Leong (Mas)

19:30

N Robertson (Aus) v P Lines (Eng)

A Burden (Eng) v C Wakelin (Eng)

Xiao Guodong (Chn) v J Astley (Eng)

J Perry (Eng) v J Barrett (Eng)

Thepchaiya Un-Nooh (Tha) v L Highfield (Eng)

P Ebdon (Eng) v Wang Yuchen (Chn)

M Stevens (Wal) v J Cahill (Eng)

M White (Wal) v F Patrick (Sco)

Top Stories