Elazığ Emniyet Müdürlüğü'ne saldırı: En az 3 polis hayatını kaybetti

Cihazınızda ses/video gösterim programı bulunamadı
Elazığ Emniyet Müdürlüğü'ne saldırı

Elazığ'da Emniyet Müdürlüğü binası önünde patlatılan bomba yüklü araç, 3 polisin hayatını kaybetmesine, çok sayıda kişinin de yaralanmasına yol açtı.

Elazığ Valiliği'nin açıklamasına göre saldırıda 14'ü ağır, 170 kişinin yaralandı.

Yaralılar, patlama noktasına gönderilen ambulanslarla çevredeki hastanelere sevk edildi. Patlamanın etkisiyle emniyet binasının yanı sıra çevredeki araçların da büyük hasar gördüğü ifade ediliyor.

Hükümet sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, paylaştığı Twitter mesajlarında hem bu sabah 09.20'de gerçekleşen Elazığ'daki, hem de dün gece Van'da gerçekleşen saldırıyı kınadı ve "Mücadelemiz terör son buluncaya kadar devam edecek" dedi.

Telif hakkı TWITTER

Savunma Bakanı Fikri Işık ise Anadolu Ajansı'na yaptığı açıklamalarda saldırıyı PKK'nın düzenlediğini ifade ederek "Bu saldırı terör örgütünün hedefine ulaşmak için hiçbir şeyden kaçınmayacağının göstergesidir" diye konuştu.

Telif hakkı DHA
Image caption Saldırıda yaralananlar ambulanslarla çevredeki hastanelere sevk edildi.

Doğan Haber Ajansı muhabiri ise CNN Türk televizyon kanalında olayı anlatırken "Patlama sesi şehrin birçok noktasından duyuldu. Siyah dumanların yükseldiğini gördük. Çok sayıda yaralı var. Bina harap olmuş durumda, deprem olmuş gibi. Ortalık savaş alanı gibi" dedi.

İlgili Konular

İlgili haberler