Ünlülerden Trump'ın seçilmesine tepkiler

Madonna seçim öncesinde Clinton için destek konseri vermişti Telif hakkı AP
Image caption Madonna seçim öncesinde Clinton için destek konseri vermişti

Donald Trump'ın ABD Başkanı seçilmesinin şokunu yaşayan kimi ünlüler, seçim sonuçlarına tepki gösterdi. Seçim sonuçlarını sevinçle karşılayan ünlülerdense Trump'a tebrik mesajları yağdı.

Şarkıcı Madonna sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden "Asla vazgeçmeyeceğiz" yazarken, diğer bir şarkıcı Cher "Dünya bir daha asla aynı olmayacak. Gençler için üzülüyorum" ifadelerini kullandı.

Ancak Trump'ın zaferini kutlayan ünlüler de vardı

ABD'li oyuncu Stephen Baldwin Twitter'dan "Böyle inanılmaz bir anın parçası olmaktan gurur duyduğunu" açıkladı.

Diğer bir oyuncu Steven Seagal ise Trump'ın seçim sloganına atıfta bulunarak "Rakibin karşısındaki muhteşem zaferin için tebrikler Donald Trump. Amerika'nın yeniden muhteşem olacağı günü iple çekiyorum" ifadelerini kullandı.

Ancak Trump destekçisi ünlüler azınlıktaydı.

Telif hakkı AP
Image caption Jon Bon Jovi (solda) ve Lady Gaga, Clinton'ın seçim kampanyasına destek vermişti

Hillary Clinton'ı destekleyen Lady Gaga "Nezaket, eşitlik ve sevgi için ayağa kalk. Hiçbir şey bizi durduramaz" dedi.

Lady Gaga, North Carolina eyaletindeki Clinton kampanyası sırasında Demokratların adayı için destek isterken, Madonna New York'ta destek konseri vermişti.

Şarkıcı Katy Perry de Clinton'ın seçilmesini isteyenlerdendi. Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından attığı bir dizi Tweet'te Katy Perry, "Yerinde oturma. Ağlayıp durma. Harekete geç. Biz, nefretin bizi yönlendirmesine izin verecek bir ulus değiliz" dedi.

Harry Potter'ın yazarı JK Rowling "nasıl hareket edilmesi gerektiği" sorusuna "Birbirimize destek olacağız. Savunmasız kişilerin tarafını tutacağız" şeklinde yanıt verdi.

Trump karşıtlarının en büyük 8 korkusu

ABD'de başkan seçilen Donald Trump, kampanya süresince Meksika sınırına duvar örme ve 'Müslümanların ülkeye girişini yasaklama' gibi açıklamalarıyla eleştirilmişti. Trump karşıtı Amerikalılar, yeni döneme dair en büyük endişelerini sıraladı.

Cihazınızda ses/video gösterim programı bulunamadı
Trump karşıtlarının en büyük 8 korkusu