Annesinin yazdığı veda mektubu yıllar sonra kızının ellerinde

Bethany Gash
Image caption Bethany Gash, annesinin yazdığı mektubu yıllar sonra elinde tutabilmenin 'inanılmaz bir duygu' olduğunu söylüyor.

İngiltere'deki bir ikinci el kitap dükkanında bulunan ve hayatını kaybetmek üzere olan bir annenin yıllar önce kızı için yazdığı veda mektubu, 15 yıl aradan sonra doğru ellere ulaştı.

Annesini 2001 yılında kaybden Bethany Gash, o zamanlar daha küçük bir çocukken babasının mektubu kendisine okuduğunu hatırlıyor. Ancak daha sonra annesinden aldığı son mektubu bir daha hiç görmediğini söylüyor.

Bugün 21 yaşında olan Bethany'e annesinin 15 yıl önce yazdığı mektup, İngiltere'nin kuzeydoğusundaki Durham kentinde bir sahaf dükkanına gelen kitabın arasından çıkmıştı.

"Bu kadar küçük bir şeyin insanı bu kadar duygulandırması inanılmaz bir his" diyen Bethany Gash, mektubu bulup kendisine teslim eden ikinci el kitap dükkanı sahibi Gordon Draper'a da teşekkür etti:

"Çoğu insan önemsemezdi. 'Eski püskü bir mektup işte' deyip geçerdi."

'Umarım beni hiç unutmazsın'

Image caption Mektup Bethany ve annesinin bir fotoğrafıyla birlikte bir zarfın içinde bulundu. Zarf ise sahaf dükkanına gelen bir kitabın arasından düşmüştü.

Bethany'nin annesi, mektupta hastalığının çok ilerlediğini anlatıyor ve kızına veda ediyordu.

"Eğer baban sana bu mektubu okuyorsa bil ki ben hayatımı kaybettim ve meleklerle birlikte yaşamaya, cennete gittim… Her zaman gökyüzünden seni izleyip iyi olduğundan emin olacağım… Umarım beni hiçbir zaman unutmazsın. Her zaman senin annen olacağım."

'Dünyalara bedel'

Image caption Bethany Gash ve hayatını kaybeden annesi

Mektubu Bethany Gash'e ulaştıran kitapçı Gordon Draper ise BBC'ye konuşurken "Böyle bir mektubun doğru ellere ulaşması dünyalara bedel" diyor.

Draper, "Ne kadar mutlu olduğumu size anlatamam" sözleriyle duygularını ifade ediyor.

İlgili Konular

İlgili haberler