'Trump kazanırsa ABD'yi terk ederim' diyen ünlüler

Stephen King (sağda), Cher Telif hakkı Getty/Reuters

ABD'de aylar süren başkanlık seçimi yarışında ünlüler de taraflarını seçmiş, birçoğu Demokratların adayı Hillary Clinton'a destek vermişti.

Hatta pop star Madonna, Clinton için iki gün önce mini bir sürpriz konser de vermişti.

Bazı ünlüler ise Trump'ın seçilmesi durumunda ABD'de yaşamaya devam etmek istemediklerini açıklamıştı.

Şarkıcı ve aktris Cher onlardan biri. Clinton'a destek mitinglerinde mikrofonu eline almış olan Cher, tüm seçim kampanyası süresince Trump'a karşı olduğunu sosyal medya hesapları üzerinden de duyurdu.

Ünlü şarkıcı ve aktris, Haziran 2015'te "Trump kazanırsa Jüpiter'e giderim" yazan bir tweet attı.

Cher seçim sonucuna tepkisini de yine Twitter'dan da gösterdi. ABD'yi 1930'ların Almanya'sına benzeten Cher, Trump için emoji simgeleri kullanmayı tercih etti.

Telif hakkı Aylin Yazan
Image caption "Dünya bir daha hiç aynı olmayacak. Gençler için üzülüyorum. (Trump) bir klozetten farklı olmayacak."

Breaking Bad dizisinden tanınan Bryan Lee Cranston da "Kazanırsa kesinlikle burayı terk ederim. Bunun gerçek olabileceğine inanmıyorum. Tanrıdan bunun olmamasını diliyorum" demişti.

Komedyen ve televizyon programcısı Chelsea Handler da Mayıs ayında "Her ihtimale karşı başka bir ülkede ev aldım. Tüm bu ülkeyi terk edeceğini söyleyen insanlar bunu yapmazsa, ben gideceğim" demişti.

Şarkıcı Barbra Streisand da ülkeyi terk edebileceğini söyleyenleren biri.

Streisand Avustralyalı bir gazeteciye "Trump'ın gerçeklikle ilgisi yok. Buna inanamıyorum. Kazanırsa ya sizin ülkenize ya da Kanada'ya giderim" demişti.

Telif hakkı Reuters
Image caption Yazar Stephen King: Trump'ın seçilmesinden daha çok korktuğum bir şey yok

Gerilim ve korku romanlarıyla ünlü Stephen King de Trump kazanırsa Kanada'ya yerleşeceğini çünkü Trump'ın başkanlığının onu "her şeyden daha çok korkttuğunu" söylemişti.

King, Washington Post'a verdiği röportajda "Ödüm kopuyor. Seçilmesi ihtimali beni, Kanada'ya taşınmayı düşündürecek kadar korkutuyor. Birçok muhafazakar arkadaşımın 'İyi o zaman, hadi buradan git' dediğini duyabiliyorum" demişti.

İlgili haberler