Mustafa Boydak serbest, ailesinden 3 kişi daha tutuklandı

Halit Bayhan ve Mustafa Boydak Telif hakkı DHA

15 Temmuz'daki darbe girişimi sonrasında Cuma günü gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen Boydak Holding'in yöneticilerinden Şükrü Boydak, İlyas Boydak ve Bekir Boydak tutuklandı.

Böylece Boydak ailesinden tutuklananların sayısı beşe yükseldi.

Daha önce de Memduh Boydak ile Aliye Boydak tutuklanmışlardı.

Cuma günü gözaltına alınanlardan Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mustafa Boydak ile holding yöneticisi Halit Bayhan ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Mustafa Boydak ve Halit Bayhan'a yurt dışına çıkış yasağı kondu.

Boydak: Bildiklerimizi söyledik

Adliye çıkışında gazetecilere konuşan Mustafa Boydak, hukuki sürecin devam ettiğini söyledi.

Boydak, "Maalesef üç arkadaşımız tutuklandı. Türk adaletine güveniyoruz. İçeride olan kardeşlerimizin bir an önce aramıza katılmaları için var gücümüzle gayret edeceğiz. Türk adaletine güvenimiz sonsuz, ne biliyorsak söyleyeceğiz, anlatacağız. Biz de bildiklerimizi söyledik. İnşallah hayırlı olur." dedi.

5 zanlı, "FETÖ üyesi oldukları ve örgüte finans sağladıkları" iddiasıyla Boydak Eğitim ve Kültür Vakfı yöneticilerine yapılan operasyon kapsamında Cuma günü gözaltına alınmışlardı.

Anadolu Ajansı, İstanbul'da bir hastanede ameliyat olduğu belirtilen Boydak Holding'in eski yönetim kurulu başkanı Hacı Boydak hakkında da yakalama kararı bulunduğunu bildirdi.

Hacı Boydak'ın talimatla ifadesi alınacak.

İlgili Konular

İlgili haberler