Mardin'in Nusaybin ilçesinde saldırı: Bir polis hayatını kaybetti

Nusaybin'deki zırhlı araçlar (Arşiv) Telif hakkı DHA

Mardin'in Nusaybin ilçesinde düzenlenen saldırıda bir polis hayatını kaybetti.

Nusaybin'in Selahaddin Eyyubi Mahallesi'nde devriye görevini yürüten polislerin bulunduğu zırhlı araca PKK'lılarca uzun namlulu silahlarla ateş açıldığı bildirildi.

Mardin Valiliği'nden yapılan açıklamada, güvenlik güçlerinin sabah 07.30 sıralarında, Cizre istikametinden Nusaybin'e geçmek isteyen bir kargo firmasına ait minibüsün arama noktasında güvenlik güçlerince durdurulmak istendiği belirtildi.

Açıklamada, "Araç içerisinden güvenlik güçlerimize ateş açılması sonucu çatışma çıkmıştır. Çıkan çatışmada 2 Bölücü Terör Örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. 1 Bölücü Terör Örgütü mensubu ise ağır yaralı olarak ele geçirilmiştir" dendi.

Bölgede PKK'ya karşı başlatılan geniş çaplı operasyon ise sürüyor.

Öte yandan Tunceli Valiliği de, dün Ovacık ilçesindeki Piskik bölgesinde sürdürülen operasyonlarda öldürülen 4 PKK'lıdan birinin örgütün üst düzey bir yöneticisi olduğunun tespit edildiğini bildirdi.

Önceki gün Mardin'in Kızıltepe ve Diyarbakır'ın ise Sur ilçelerinde düzenlenen iki bombalı saldırıda 8 kişi hayatını kaybetmiş, çok sayıda kişi de yaralanmıştı.

Diyarbakır ve Mardin'de bombalı saldırılar: 8 ölü

HDP saldırıları kınamış, partiden yapılan açıklamada "Bir an önce akan kanın durması, şiddetin sona ermesi ve sorunlarımızı konuşarak, müzakere ederek çözme konusunda adımlar atılması çağrımızı yineliyoruz" ifadesi yer almıştı.

İlgili Konular