Antalya Ticaret ve Sanayi Odası otoparkında patlama: 10 yaralı

ATSO Telif hakkı DHA

Antalya'da Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ATSO) otoparkında meydana gelen ve nedeniş henüz bilinmeyen patlamada 10 kişi cam kesiklerinden yaralandı.

Otoparkta tamamen parçalanmış bir araç bulunduğu belirtildi.

Patlamayla ilgili haberlere de yayın yasağı getirildi.

Olayın bir saldırıdan mı kaynaklandığı henüz bilinmiyor.

LPG'li bir araçta patlama yaşanmış olabileceği ihtimali de araştırılıyor.

Belediye Başkanı Türel: Kaza olma ihtiali var

Antalya Belediye Başkanı Menderes Türel patlamanın "terör saldırısı" yerine kaza olma ihtimaline de dikkat çekerek, "Bu gibi patlamaları hemen hepimiz güvenlik endişesiyle, terör şüphesiyle karşılıyoruz ama henüz çok erken" dedi.

Valilikten yapılan yazılı açıklama ise şöyle;

"Sabah saat 08.55 civarında, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) arkasındaki açık otoparkta park edilmiş bir araçta, henüz sebebi anlaşılamayan bir patlama meydana gelmiştir. Patlama sonucunda herhangi bir can kaybı yoktur. Çevre binalarda meydana gelen cam kırılmaları sebebiyle 10 kişi cam kesiği şeklinde yaralanmıştır. Olayın sebebiyle ilgili bulgulara ulaşıldıkça kamuoyuyla paylaşılacaktır."

Bugün öğleden sonra saatlerinde ATSO Meclis toplantısı gerçekleştirilecekti. Antalya Belediye Başkanı Menderes Türel'in de toplantıya konuşmacı olarak katılması bekleniyordu.

Olaya neyin neden olduğuna dair bilgilerin beklenmesi gerektiğini ifade eden Türel, emniyet ve İçişleri Bakanlığı'ndan gelecek açıklamaların takip edilmesi gerektiğini ifade etti.

Telif hakkı DHA
Image caption DHA muhabiri bir aracın tamamen parçalandığını, çevrede hasar görmüş araçların da bulunduğunu söylüyor.

14 Ekim'de Antalya-Kemer karayolu üzerindeki balıkçı barınağı girişine 2 roket isabet etmiş, saldırıda ölen ya da yaralanan olmamıştı.

Roketli saldırının ardından bölgede operasyon başlatılmıştı.

Anadolu Ajansı, roketli saldırıda hedefin yolan geçen bir tanker olduğunu, ancak sadece balıkçı barınağının isabet aldığını ifade etmişti.

İlgili Konular