Ayşegül Terzi'ye tekme atan Abdullah Çakıroğlu yeniden gözaltında

Abdullah Çakıroğlu Telif hakkı DHA
Image caption Çakıroğlu hakkındaki tahliye kararı kaldırıldı

İstanbul'da belediye otobüsünde Ayşegül Terzi'ye şort giydiği için tekme atan Abdullah Çakıroğlu, yargılandığı davada tahliye edilmesine itirazın ardından gözaltına alındı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Çakıroğlu hakkındaki tahliye kararına itiraz etmiş, Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi de Başsavcılığın itirazını yerinde bularak sanık hakkındaki tahliye kararını kaldırmıştı.

Bunun üzerine saldırgan hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarmıştı.

Çakıroğlu, polis ekipleri tarafından Çekmeköy'de yakalanarak gözaltına alındı.

Tahliyeye itiraz

Başsavcılık, tahliye kararı veren 40. Asliye Ceza Mahkemesi'ne dilekçesi sunarak, Abdullah Çakıroğlu'nun üzerine atılı "İnanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme" ve "Hakaret" suçlarından tahliye edilmesine itiraz etmişti.

Bunun üzerine "sanığın üzerine atılı suçların niteliği, delillerin tamamen toplanmamış olmasının birlikte değerlendirildiğinde hakkında verilen tahliye kararının kaldırılarak tutuklanmasına karar verilmesi" talep edilmişti.

İstanbul Çekmeköy'de 12 Eylül günü belediye otobüsünde şort giydiği için hemşire Ayşegül Terzi'ye tekme atan Abdullah Çakıroğlu, 9 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın ilk duruşmasında 26 Ekim'de serbest bırakılmıştı.

Mahkeme, tahliye olan Abdullah Çakıroğlu'nun Ayşegül Terzi'nin ev ve işyerine 6 ay boyunca yaklaşmaması yönünde karar vermişti.

M.K. Perker Çiziyor: Başbakan'ın şortlu kadına saldırı 'tepkisi'

İlgili Konular