Kurtulmuş'tan İstanbul saldırısı açıklaması: Oklar PKK'yı gösteriyor

Istanbul Telif hakkı Getty Images

Başbakan Yardımcısı ve hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş İstanbul'daki saldırıyla ilgili, "Kesin değil ama araçtan yola çıkarak baktığımız zaman oklar PKK'yı gösteriyor" açıklamasını yaptı.

Kurtulmuş, "Her terör örgütünün arkasında sahipleri var. Bu saldırıda da bir maşa kullanılmıştır. Büyük ihtimalle PKK" diye konuştu.

İstanbul Beşiktaş'ta bulunan Vodafone Arena Stadı yakınlarında düzenlenen iki ayrı bombalı saldırıda, 38 kişi hayatını kaybetti.

CNN Türk TV kanalında, canlı yayında saldırıyla ilgili soruları yanıtlayan Kurtulmuş, saldırıda hedefin polis teşkilatı olduğunu belirtti.

Cihazınızda ses/video gösterim programı bulunamadı
İstanbul Beşiktaş'ta bulunan Vodafone Arena Stadı önünde bombalı saldırı yapıldı.

'En az 300-400 kilogramlık patlayıcı'

Ortadakinin büyük bir saldırı olduğunu belirten Kurtulmuş, "Yüzlerce kilo bomba kullanılmış. En az 300-400 kilogramlık patlayıcı kullanılmış" diye konuştu.

Kurtulmuş patlamaların nasıl gerçekleştiğiyle ilgili şunları söyledi:

"Çevik kuvvet polisimiz doğrudan doğruya hedef alınıyor. Beleştepe dediğimiz yerde bomba patlıyor. Araç ortada yok. Arabanın olduğu yerde büyük bir çukur açılmış.

Telif hakkı DHA

"45 saniye sonra Maçka Parkı'nda üzerinde bir mont ve arkasında sırt çantası olan birisine polis dur dediği anda maalesef orada 4 polis 1 sivil şehit oluyor".

Bu arada İstanbul Valiliği'nden yapılan son açıklamada 155 yaralının tedavisinin sürdüğü, bu kişilerden 19'unun yoğun bakımda olduğu belirtildi.

İlgili Konular

İlgili haberler