Berlusconi 'yılın rock yıldızı'

İtalya'da Rolling Stone dergisi, ''yılın rock yıldızı'' ödülüne Başbakan Silvio Berlusconi'yi değer gördü.

Dergi, 73 yaşındaki Berlusconi'nin ''dev bir rock yıldızınınkinine benzer bir yaşam tarzına sahip olduğu'' görüşünde.

Geçtiğimiz yıllarda yolsuzluk ve usülsüzlük suçlamalarına hedef olan Berlusconi, 2009 yılında seks skandalları iddialarıyla uluslararası gündemde yer almıştı. Derginin aralık ayı sayısının kapağında, İtalyan bayrağını temsil eden kırmızı, beyaz ve yeşil renkler üzerine çizilmiş gülümseyen bir Berlusconi portresi var.

Derginin editörü Carlo Antenolli, ''Rod Stewart, Brian Jones ve Keith Richards gibi yıldızlar, zirvede oldukları dönemde bile Berlusconi'yle karşılaştırıldığında okul çocuğu gibi kalıyor'' dedi.

Antonelli'nin yaptığı açıklamaya göre, Berlusconi derginin yazıişleri kadrosunun oybirliğiyle ''yılın rock yıldızı'' seçildi.

Milyarder bir işadamı olan, medya devi Berlusconi için 2009 inişli çıkışlı bir yıl oldu.

Eşi Veronica Lario, Berlusconi'nin 18 yaşındaki manken Noemi Letizia'nın doğum günü partisine katıldığına ilişkin fotoğrafların yayınlanmasından sonra ''küçük yaştaki kızlarla düşüp kalkan biriyle evli kalamayacağını'' söyleyerek boşanma davası açtı.

Berlusconi'nin doğumgünü hediyesi olarak mankene elmas bir kolye aldığı da öne sürülmüştü.

Berlusconi ise eşinden özür beklediğini açıkladı. Sonraki iddia ise, yine İtalyan Başbakanı'nın eskort kızların katıldığı partilerden birinde Patrizia D'Addario adlı bir kadınla birlikte olduğuna ilişkin.

Berlusconi, kimseyle para ödeyerek seks yapmadığını ''para ödemenin fetih heyecanını öldürdüğünü'' söyledi.

Skandallar, dünya basının manşetlerinde kendine yer bulurken, Berlusconi'ye yönelik ülkesinde halk desteği çok az hasar gördü.

İlgili haberler