'Birand yoğun bakımda. Tedavisi sürüyor'

Son güncelleme: 17 OCAK 2013 - TSİ 12:46
Mehmet Ali Birand

Türkiye'nin önde gelen gazetecilerinden Mehmet Ali Birand'ın, kaldırıldığı Amerikan Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleştiği öne sürüldü, ancak Mehmet Ali Birand'ın tedavi gördüğü Amerikan Hastanesi'nden yapılan açıklamada, "Birand yoğun bakımda. Tedavisi sürüyor" denildi.

Söylentiler ardından Twitter sosyal paylaşım sitesinde Mehmet Ali Birand'ın hesabından oğlu Umut Birand'ın imzasıyla gönderilen mesajda Birand'ın halen yoğun bakımda olduğu bildirildi.

Hastaneden herhangi bir açıklama yapılmadı ancak oğlu babasının Twitter hesabından "Ben Umur Birand. Babam halen yoğun bakımda. İyileşmesi icin dua ediyoruz. Gösterdiğiniz sıcak ilgi icin çok tesekkürler." diye yazdı.

Kanal D de, ''Yaşıyor, yoğun bakımda'' açıklamasını yaptı.

Mehmet Ali Birand’ın sağlık durumunu Kanal D'de canlı yayınlanla aktaran Haber Direktörü Süleyman Sarılar, "Birand yaşıyor. Az önce yoğun bakımdan indim. Durumu kritik ancak makineleri bağlı olarak yaşıyor. Doktorlar çok umutlu konuşmuyor ancak Allah'tan ümit kesilmez, dua edin diyorlar" dedi.

Sarılar, Birand'ın ailesinin yoğun bakımda umutla beklediğini belirterek "Doktorlar durumu stabil diyorlar. Mehmet Ali Birand şu an yaşıyor. Hastaneden yapılan açıklamada şu an makinelere bağlı olarak yaşatıyoruz dediler" şeklinde konuştu.

Mehmet Ali Birand, dün İstanbul'daki Amerikan Hastanesi'nde safra kesesinden ameliyat olmuştu.

Birand'ın sağlık durumuyla ilgili Kanal D Haber Direktörü Süleyman Sarılar, ameliyat sırasında enfeksiyon meydana geldiğini açıklamış, ama hayati tehlikesi olmadığını söylemişti.

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.