Bağdat'taki saldırılarda 17 kişi öldü

Son güncelleme: 22 OCAK 2013 - TSİ 12:59

Irak'ta güvenlik kontrol noktasının da aralarında bulunduğu bir dizi noktada bomba yüklü araçlarla düzenlenen saldırılarda 17 kişinin öldüğü açıklandı.

Reuters haber ajansı üç saldırı olduğunu bildirirken Fransız Haber Ajansı, Bağdat'ın Şula semtindeki çarşı bölgesinde olan saldırıda 5 kişinin öldüğünü, 12 kişinin de yaralandığını belirtiyor.

BBC'nin teyit ettiği bilgiye göre, polis yetkilileri, Mahmudiye semtinde bulunan kontrol noktasındaki saldırıyı tarif ederken, saldırganın bomba yüklü aracı doğrudan görevlilerin olduğu yere sürdüğünü açıkladı.

Saldırılardan birinin Bağdat'ın kuzeyinde Şiilerin yaşadığı bölgede olduğu da AFP'nin verdiği ayrıntılar arasında bulunuyor.

Fransız Haber Ajansı, Irak'ın dört gün görece sakin olduğunu belirttiği haberinde 15-17 Ocak tarihlerinde El Kaide'nin Irak'taki cephe örgütüne atfedilen saldırılarda 88 kişinin öldüğünü hesapladığını aktarıyor.

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.