Sneijder resmen Galatasaraylı

Son güncelleme: 22 OCAK 2013 - TSİ 17:18

Galatasaray, İtalya'nın Inter takımından kadrosuna kattığı Hollandalı futbolcu Wesley Sneijder'le resmi sözleşme imzaladı.

Wesley Sneijder için Türk Telekom Arena'da imza töreni düzenlendi.

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst ile Galatasaray Kulübü İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan'ın da hazır bulunduğu törende, Hollandalı futbolcu kendisini 3,5 yıllığına sarı-kırmızılı renklere bağlayan mukaveleye imza attı.

Türk medya mensuplarının yanı sıra İtalya ve Hollanda'dan da basın mensuplarının büyük ilgi gösterdiği törende Sneijder, kendisine yöneltilen soruları da yanıtladı.

Bu tören öncesinde Sneijder, sağlık kontrolünden geçti.

Ulus'taki Liv Hospital'da yapılan sağlık kontrolünde, Hollandalı oyuncu bir dizi teste tabi tutuldu.

Sağlık kontrolünün ardından, Sneijder ile Liv Hospital Tıbbi Direktörü Prof. Dr. Oktar Asoğlu, kardiyoloji uzmanı Doç. Dr. Enis Oğuz ve ortopedi uzmanı Doç. Dr. Uğur Haklar'ın katıldığı bir basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıda Hollandalı oyuncuya uygulanan kontroller hakkında bilgi veren Asoğlu, Sneijder'in testlerinin son derece titizlikle yapıldığını belirterek, ''Gerçekleştirilen testlerin sonucu, Galatasaray Kulübü'ne bildirilecek'' diye konuştu.

Sneijder ise İstanbul'a geldiği ilk andan itibaren çok güzel anlar geçirdiğini ve burada olmanın kendisine mutluluk verdiğini söyledi.

Avrupa futbolundan haberleri BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.