De Gea gidici mi kalıcı mı?

Son güncelleme: 23 OCAK 2013 - TSİ 11:54

Manchester United kalecisi David De Gea'nın geleceğine ilişkin tartışmalar yoğunlaşıyor.

Kimi iddialara göre 2011 yılında Atletico Madrid'den transfer edilen De Gea önemli maçlarda yaptığı hatalar nedeniyle satılacak.

Ancak eski United kalecisi Roy Carroll bu görüşe katılmıyor.

BBC Radio 5'a konuşan Carroll, menajer Alex Ferguson'ın İspanyol kaleciye desteğini sürdüreceği kanısında.

Carroll 'kimse yaptığınız hataları unutmuyor, hele de genç bir kaleci için bu çok zor bir durum' diyor.

Ancak De Gea'nın ilk onbire çıkma sayısının yüksekliğine dikkat çeken Carroll bunun menajerin güveninin göstergesi olduğu kanısında.

Şu anda Yunanistan takımı Olympiakos'un kalesini koruyan 35 yaşındaki Carroll De Gea'nın çok iyi bir kaleci olduğunu belirtiyor.

İspanyol kalecinin henüz genç olduğunu da belirten Carroll, sorunun sadece ondan kaynaklanmadığını, sürekli sakatlıklar nedeniyle United defansının yaşadığı istikrarsızlıkların da bunda payı olduğunu söylüyor.

Avrupa futbolundan haberleri BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.