David Beckham PSG'de 'bedava oynayacak'

Son güncelleme: 31 OCAK 2013 - TSİ 22:17

Fransa'nın önde gelen kulüplerinden Paris St-Germain'e transfer olan İngiltere'nin eski kaptanlarından David Beckham, Paris kulübünde bedava oynayacağını açıkladı.

37 yaşındaki yıldız futbolcu imzaladığı beş aylık sözleşme sonunda elde edeceği geliri çocuklar yararına faaliyet gösteren yerel bir yardım kuruluşuna bağışlayacağını söyledi.

Beckham, ''Maaş almayacağım, maaşım yerel çocuk kuruluşuna ödenecek. Bu benim heyecan ve gurur duyarak yapacağım işlerden biri'' dedi.

Beckham, ödenecek miktarın da yüksek olacağını kaydetti.

İngiltere milli takımının Manchester United'ın eski yıldızlarından Beckham ABD futbol ligi MLS'nin LA Galaxy takımında şampiyonluk elde ettikten sonra Aralık ayında kulüpten ayrıldığnı açıklamıştı.

İngiliz futbolcu Arsenal takımıyla antrenmanlara çıkıyordu.

Fransa'dan St. Germain'e ek olarak Monaco'nun da Beckham'a teklif götürdüğü, ancak futbolcunun 1. ligde mücadele eden St Germain'i seçtiği anlaşılıyor.

ABD'de top koşturduğu dönemde Beckham 2009 ve 2010'da Milan'a gittiği için Amerikalı taraftarların tepkisini çekmişti.

Bağlantılar

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.