İngiliz basını Beckham'ı aziz ian etti

Son güncelleme: 1 ŞUBAT 2013 - TSİ 13:44

Ünlü İngiliz futbolcu David Beckham'ın, Fransa'nın Paris Saint Germain takımına transfer olması İngiliz gazetelerinin bir numaralı spor haberi oldu.

PSG yönetimi, dün düzenlediği basın toplantısında, 37 yaşındaki ünlü oyuncuyla beş ay için sözleşme yapıldığını duyurdu.

Gazeteler habere spor sayfalarının yanısıra birinci sayfadan da yer veriyor.

Guardian 'Beckham Fransa'nın en zengin kulübüne gitti' diyor.

Times ise Beckham'ın fotoğrafının altına Fransızca başlık atmış: 'Alors, sur ma tete, mon fils'...

Daily Star da 'Bonjour Beckham' diyor.

İngiltere Milli Takımı'nda 115 kez forma giyen Beckham'ın, daha önce de PSG'ye transfer olması gündeme gelmiş, ancak Beckham Los Angeles'te kalmayı kararlaştırmıştı.

Beckham, Fransa'nın Paris Saint Germain takımından alacağı maaşın çocuklarla ilgili bir hayır kurumuna bağışlanacağını söyledi.

Independent spor sayfasındaki haberinde bu noktayı öne çıkarıyor.

Gazete, ilk sayfasında da 'Paris'teki adamımız golünü erken attı' diyor.

Beckham, PSG ile beş aylığına sözleşme imzalamasının ardından, kulüp yöneticileriyle ortak basın toplantısı düzenledi.

David Beckham: ''Zor durumdaki çocuklara yardım etmek beni çok mutlu edecek, PSG'de bu konuda çok duyarlı. Daha önce başka bir yerde denenmemiş ortak bir projede birlikte çalışacağız''dedi.

Daily Telegraph bu açıklama ardından 'Aziz David' başlığını atmış.

Daily Mirror da 'Aziz Becks' başlığını tercih etmiş.

Beckham, basın toplantısında birkaç hafta içinde fiziki açıdan yüzde 100 formda olacağını iddia etti.

Ancak bazı gazeteler, 37 yaşındaki oyuncunun PSG gibi iddialı bir takımda gerçekten de forma giyip giymeyeceğini, bu transferin bir tanıtım ve pazarlama kampanyasından ibaret olup olmadığını sorguluyor.

İngiliz futbolcu ise yeni takımında yeniden üst düzey futbola dönme arzusu içinde görünüyor.

Beckham, PSG'de ''çok özel yetenek'' olarak tanımladığı İbrahimoviç ile top koşturmanın kendisini oldukça heyecanlandırdığını ifade etti.

İbrahimoviç ile İsveç-İngiltere milli maçlarında karşı karşıya geldiklerini ifade eden Becham, İbrahimoviç'i ''dünyanın en iyi futbolcularından biri'' olarak tanımladı.

Avrupa futbolundan haberleri BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.