FB'li Ziegler 'yuvaya döndü'

Son güncelleme: 1 ŞUBAT 2013 - TSİ 15:53

Fenerbahçe'n'n sezon sonuna kadar kiraladığı eski futbolcusu Reto Ziegler, İstanbul'a vardı.

Geçen sezon da kiralık olarak sarı-lacivertli formayı giyen İsviçreli futbolcu, sağlık kontrolünden geçerek takıma katılacak.

Kulüpten yapılan açıklamada, 2011-2012 sezonunda 'tüm aidiyetiyle' formayı giyen Reto Ziegler'in sezon sonuna kadar yeniden kadroya dahil edildiği belirtildi.

Açıklamada Ziegler 'Fenerbahçemizin ve taraftarımızın ruhunu, saha içi ve dışında layıkıyla yansıtan' bir oyuncu olarak nitelendirildi.

Açıklamada 'Fenerbahçemiz ile yolunun kesiştiği, her günü ile tarihimize kazınacak o zorlu sezonda, yıllardır formamızı taşıyormuşçasına mücadele eden, Ziegler'e, 'yuvana hoşgeldin' diyor; şampiyonluk yolunda vereceğimiz mücadelede başarılar diliyoruz' denildi.

Ziegler ise İstanbul'a varışı ardından, havalimanında yaptığı açıklamada, Fenerbahçe'ye tekrar dönmekten mutlu olduğunu belirterek, takımı için elinden geleni yapacağını ifade etti.

Bonservisi İtalya'nın Juventus kulübünde bulunan Ziegler, geçen sezonun ardından Fenerbahçe'den ayrılmış, Rusya'nın Lokomotiv Moskova takımında kiralık olarak forma giymişti.

Avrupa futbolundan haberleri BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.