Londra'da Afganistan-Pakistan zirvesi

Son güncelleme: 4 ŞUBAT 2013 - TSİ 02:40

İngiltere Başbakanı David Cameron resmi konutunda dün gece Afganistan Devlet Başkanı Hamit Karzai ile Pakistan Devlet Başkanı Asıf Ali Zerdari onuruna bir yemek verdi.

Üç lider Afganistan-Pakistan sınırındaki güvenliği arttırma konusunun da aralarında bulunduğu çeşitli başlıkları ele almak üzere bugün biraraya gelecek.

NATO'nun öncülüğündeki güçlerin Afganistan'dan gelecek sene çekilmesi sonrasında yaşanabilecek gelişmeler de üç liderin ele aldığı konular arasında yer alıyor.

Liderlerin, çekilme sonrasında Taliban'ın iktidarı ele geçirmeye yönelik olası çabasına karşı alınabilecek önlemleri tartışması da bekleniyor.

BBC muhabiri gelecek ile ilgili kaygıların giderilmesi konusunda elde edilebilecek en iyi sonucun Taliban'ı yapıcı barış görüşmelerine ikna etmek olacağını söylüyor.

Bağlantılar

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.