Reyhanlı'da araçta patlama: En az 8 ölü

Son güncelleme: 11 ŞUBAT 2013 - TSİ 16:17

uriye sınırı yakınındaki Reyhanlı ilçesinde bulunan Cilvegözü sınır kapısında bir araçta meydana gelen patlamada en az sekiz kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

NTV, patlamanın TSİ 15.00 civarında meydana geldiğini duyurdu.

Türk basınında yer alan haberlerde, patlamada sekiz kişinin hayatını kaybettiği, ölenlerin büyük çoğunluğunun da Suriye vatandaşı olduğu öne sürülüyor. Yaralılar da var. Ancak bu ayrıntılar henüz resmi kaynaklarca doğrulanmış değil.

İlk gelen haberlerde patlamaya Suriye tarafından atılan havan topunun neden olduğu öne sürüldü, ancak daha sonra sınır kapısında ''bomba yüklü bir aracın infilak ettiği'' haberleri geldi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Levent Gümrükçü, olayla ilgili olarak, "Patlama tampon bölgede meydana geldi. Kuvvetli bir patlama, havan topu olmadığı anlaşılıyor" dedi.

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.