Kaçak Los Angeles polisine operasyon

Son güncelleme: 13 ŞUBAT 2013 - TSİ 07:54

ABD'de üç polisin katil zanlısı olan eski bir Los Angeles polisinin yakalanması için düzenlenen operasyonda, polisin kaldığı dağ evinin yandığı, henüz içerde ceset araması yapılmadığı bildiriliyor.

33 yaşındaki Christopher Dorner adlı eski pollisin, operasyon yürüten polis gücü ile çatışmaya girdiği, bir polisi öldürüp bir başkasını yaraladığı bildiriliyor.

Los Angeles polis departmanının yakalamak için geniş çaplı operasyon başlattığı Dorner bir haftadan uzun bir süredir aranıyordu.

Yetkililer, evdeki kişinin Dorner olduğunu kesin bir şekilde söyleyemediklerini, ancak tüm işaretlerin bu yönde olduğunu belirtiyor.

İnternet ortamında paylaştığı 14 sayfalık bir mektupta Dorner, kariyerinin sonlanmasına neden olmakla suçladığı ve aralarında polislerin de bulunduğu birçok kişiyi tehdit etmişti.

Dorner, 2008 yılında işinden olmasına yol açan polis memurlarından intikam alacağını belirtmişti.

Amerikan televizyonları, polis araçlarının, Big Bear'ın dışındaki kırsal bir bölgede küçük bir evin etrafını çevirdiklerini

Dorner'in mektubunda adı geçen ve çoğu Los Angeles Polis Departmanı eski çalışanlarından olan kişiler ve aileleri için güvenlik önlemleri alınmıştı.

Dorner'in öldürdüğü sanılan kişiler arasında, hakkında açılan bir disiplin soruşturması sırasında kendisini temsil eden bir kişi bulunuyor.

Bağlantılar

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.