Milletvekillerine psikolojik yardım olanağı

Son güncelleme: 14 ŞUBAT 2013 - TSİ 17:53

İngiltere'de Avam Kamarası'nın ilgili kurulu, üyelerinin Westminster bölgesinde psikolojik yardım alabilmelerini öngören bir karar aldı.

Karar, akıl sağlığı harcırahı olarak yıllık 25 bin sterlin ödenek ayrılmasını öngörüyor.

Kuruldaki tartışmalar sırasında vekillerin seçim bölgelerinde bu tür bir hizmeti konumları nedeniyle alamadıkları dile getirildi.

Parlamento üyesi Kevan Jones, kararın vekillere ayrıcalıklı bir statü tanınması anlamına gelmediğini, seçim bölgelerindeki hizmetlerin aynısını parlamentonun olduğu Westminster bölgesindeki merkezlerde alabilmelerini öngördüğünü belirtti.

İlgili plan, hekimlerin Avam Kamarası ile sözleşme imzalayarak çalışmalarını öngörüyor.

Kevan Jones, 2012 Haziran'ında parlamentoda yaptığı açıklamada, şiddetli depresyona girdiği 1996 yılında, bunu kamuoyuna açıklayıp açıklamama konusunda tereddüte düştüğünü söylemişti.

Avam Kamarası oturumunda söz alan Charles Walker da, obsesif kompulsif bozukluktan muzdarip olduğu 30 yıl boyunca adeta "tatlı kaçık" gibi yaşadığını söylemişti.

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.