'Leeds maçı, Mancini'nin sonu olabilir'

Son güncelleme: 15 ŞUBAT 2013 - TSİ 13:57

Manchester City'nin eski savunma oyuncularından Danny Mills, takımın Federasyon Kupası'ndan da elenmesi durumunda Menajer Robert Mancini'nin görevden alınabileceğini söyledi.

Manchester City, Premier Lig lideri ve ezeli rakibi Manchester United'ın 12 puan gerisinde.

Takım, Şampiyonlar Ligine de grup mücadelesinde veda etti.

Şu anda takımın kupa kazanma şansı olan tek turnuva Federesyon kupası.

Manchester City, bu turnuvada kendi evinde Leeds United'la karşı karşıya gelecek.

David Mills BBC Spor'a yaptığı açıklamada, "Mancini baskı altında. Şampiyonluk şanslarını kaybettiler. Federasyon Kupası'nda da Leeds'e yenilirlerse, insan neler olur merak ediyor. Bence Roberto Mancini gider" dedi.

Mancini yönetimindeki City, geçen yıl 44 yıllık aradan sonra ilk kez lig şampiyonu olmuştu.

Ancak geçen hafta City, Southampton'a 3-1 yenildi, United ise Everton karşısında galip geldi ve iki takım arasındaki puan farkı 12 puana çıktı.

Mills, "12 puanlık fark çok büyük. Şampiyon olamazlarsa Mancini sezon sonu gidebilir. Ama Federasyon Kupası'ndan da elenirlerse, takımın sahipleri daha önce böyle bir karar alabilir" dedi.

BBC'nin Avrupa futbolundan derlediği haber, analiz ve izlenimleri, BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.