Balotelli kendine heykel diktiriyor

Son güncelleme: 27 ŞUBAT 2013 - TSİ 12:13

Milan forveti Mario Balotelli Brescia'daki evi için kendi heykelini yaptırıyor.

Guardian'ın haberine göre, Balotelli'nin heykeli bire-bir boyutta olacak.

Heykeli yerel bir sanatçıya ısmarlayan Balotelli amacının 'kendisini ölümsüzleştirmek' olduğunu söylüyor.

İtalyan gazetesi Il Giornale di Brescia'ya konuşan heykeltraş Livio Scarpella, Balotelli'yi şahsen görmediğini, heykeli fotoğraflardan yapmakta olduğunu belirtti.

Scarpella Balotelli'yi kadim zamanlardan bir atlet olarak hayal ettiğini kaydediyor.

Heykeltraşa göre 'platin ve renkli bronzdan yapılacak olan heykel klasik ve pop tarzın bir karışımı olacak, gözlere de mücevherler yerleştitilecek'.

Balotelli dün Inter taraftarlarına yönelik 'hakaret içeren hareketi' nedeniyle 10 bin Euro para cezasına çarptırılmıştı.

Kişisel sorunlarla dolu Manchester City dönemi ardından Milan'a transfer olan Balotelli, yeni kulübündeki ilk üç maçında dört gol attı.

Avrupa futbolundan haberleri BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.