Fotoğraflarla: Chelsea'den gelip geçen menajerler

Son güncelleme: 28 ŞUBAT 2013 - TSİ 15:32

Fotoğraflarla: Chelsea'den gelip geçen menajerler

  • Rafael Benitez'in dün akşamki çıkışından sonra, büyük ihtimalle Stamford Bridge'ten görev süresi dolmadan ayrılmak zorunda kalan son menajer olacak.
  • Chelsea'nin eski oyuncularından Roberto di Matteo, takımı Şampiyonlar Ligi ve Federasyon Kupası'nda zafere taşıdı. Ama bu yıl takımın Şampiyonlar Ligi'nde gruplar aşamasında elenmesiyle takımdan uzaklaştırıldı.
  • Andre Villa Boas, takımın oyun tarzını toptan değiştirmesi için getirilmişti. Ama Chelsea'nin önde gelen oyuncularıyla ters düşünce ve ilk 11 seçimleri Abromoviç'in onayını alamayınca, Villa Boas da sadece dokuz ay dayanabildi.
  • Carlo Ancelotti 2010'da takımı Premier Lig ve Federasyon Kupası zaferlerine taşıdı. Ama bir sonraki yıl alınan başarısız sonuçların ardından, sezonun son maçından bir kaç saat sonra görevden alındı.
  • Guus Hiddink, Şubat 2009'dan Mayıs 2009'a dek hem Chelsea, hem de Rusya Milli Takımı'nın başındaydı. Ancelotti de Chelsea'yi Federasyon Kupası'nda Chelsea'yi zafere taşıdı.
  • Brezilya'nın başında Dünya Kupasını kazanan tecrübeli teknük direktör Luiz Felipe Scolari, Stamford Bridge'e Temmuz 2008'de geldi. Ama Liverpool karşısında alınan yenilgi ve Hull City beraberliği, Şubat'ta Scolari'nin Chelsea kariyerine son verdi.
  • Roman Abromoviç'in arkadaşı Avram Grant, takımı 2008'de Şampiyonlar Ligi finaline taşımıştı. Ama Manchester United'a karşı kaybedilen final maçı Grant'ın sonu oldu.
  • Jose Mourinho takıma İngiltere'de şampiyonluklar ve kupalar kazandırdı. Ama Abromoviç'in çok istediği Şampiyonlar Ligi kupasını elde edemeyince, takımdan ayrılmak zorunda kaldı.
  • Claudio Ranieri büyük bir bütçeyle işe başladı. Ama Abromoviç'in dönemin İngiliz Milli Takımı Sven Goran-Eriksson'la görüşürken görülmesiyle başlayan güvensizlik ortamı, bir yıl sonra görevden alınmasıyla sonuçlandı.

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.