Chavez ağır solunum yolu enfeksiyonu geçiriyor

Son güncelleme: 5 MART 2013 - TSİ 06:33

Venezuela yetkilileri, Cumhurbaşkanı Hugo Chavez'in geçirdiği kanser ameliyatının ardından ağır bir solunum yolu enfeksiyonu geçirdiğini açıkladı.

Enformasyon Bakanı Ernesto Villegas televizyonda yaptığı açıklamada Chavez'in durumunun çok hassas olduğunu söyledi.

58 yaşındaki Chavez, Küba'da gördüğü kanser tedavisinin ardından geçen ay Venezuela'ya dönmüştü. Ancak şimdiye kadar kamuoyu önüne çıkmadı.

Venezuelalılar Chavez'in sağlık durumunun açıklanmasını istiyor.

Chavez'in tedavi gördüğü Caracas Askeri Hastanesi'nden açıklama yapan Villegas, solunum yolu enfeksiyonunun kötüye gittiğini söyledi.

Villegas, Chavez'in "yoğun kemoterapi tedavisi ve tamamlayacı tedaviler" gördüğünü söyledi.

14 yıldır Cumhurbaşkanı olan Chavez'in pelvis tümörü olduğu düşünülüyor ancak hastalığının tam olarak ne olduğu henüz kamuoyuna açıklanmadı.

Chavez kanser olduğunu açıkladığı 2011 yılı Haziran ayından bu yana tedavi görüyor.

Chavez, 2012 yılı Ekim ayında yeniden Cumhurbaşkanı seçildi. Yüksek Mahkeme hastalığı nedeniyle 10 Ocak'ta yapılması gereken yemin töreninin ertelenmesine hükmetti.

Haftasonu yüzlerce kişi yürüyüş düzenleyerek Chavez'in sağlığı ile ilgili tüm detayların açıklanmasını talep etti.

Bağlantılar

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.