Hindistan: 'Toplu tecavüz' için iki tutuklama

Son güncelleme: 7 MART 2013 - TSİ 14:42

Hindistan'ın başkenti Delhi'de polis, Cumartesi günü gerçekleştiği iddia edilen bir toplu tecavüz olayı ile ilgili iki kişiyi tutukladı.

Polis yetkilileri, Gaziabad semtinde bir çekçek içerisinde seyahat eden 19 yaşındaki kadının araçta yanında bulunan en az iki erkek tarafından tecavüze uğradığını, üçüncü bir şüphelinin daha arandığını bildirdi.

Saldırıya uğrayan genç kadın polise verdiği ifadede, ağzının bağlanarak tecavüze uğradığını, daha sonra da soyulup bir otoyol yakınlarında araçtan atıldığını söyledi.

Aralık ayında bir genç kadının Delhi'de bir otobüste toplu tecavüze uğrayarak ölüme terk edilmesi Hindistan çapında büyük protestolara neden olmuş, olayla bağlantılı olarak altı kişi tutuklanmıştı.

Geçen hafta da yedi yaşında bir çocuğa okulda cinsel tacizde bulunulduğu haberi üzerine protesto gösterileri yapılmıştı.

Geçen ay 6-11 yaşlarında üç kız kardeşin Maharaştra'da tecavüz edilip öldürülmesini takiben hiçbir tutuklamanın yapılmaması parlamentoda öfkeli tartışmalara neden olmuştu.

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.