Fotoğraflarla: Fidel Castro ve Che Guevara

Son güncelleme: 12 MART 2013 - TSİ 01:12

Fotoğraflarla: Fidel Castro ve Che Guevara

 • Fidel Castro, Alberto Korda
  Che Guevara ile Fidel Castro'nun nadir fotoğraflarından oluşan bir koleksiyon İngiltere'nin Gloucestershire bölgesindeki bir açık artırmada 33 bin sterline alıcı buldu. Fotoğraflar arasında Castro'nun 1962'de dağda çekilmiş bu fotoğrafı da bulunuyor.
 • Fidel Castro ve Che Guevara balık avlarken
  Satılan 55 fotoğrafın tümü de 1950'lerde ve 1960'larda Castro'nun fotoğrafçısı olarak çalışan Alberto Korda tarafından çekilmiş. Fidel Castro ve Che Guevara balık avlarken.
 • Fidel Castro, Bronx Hayvanat Bahçesi, 1959
  Fotoğrafçının kızı Norka Korda'nın kişisel koleksiyonunda bulunan bu büyük baskı fotoğraf, Castro'nun 1959'da Bronx Hayvanat Bahçesi'ni ziyareti sırasında çekilmiş ve "Bir kaplan başka br kaplanın gözlerine bakarken" başlığıyla Life dergisinde yayımlanmış.
 • Che Guevara 1960'ta Havana Üniversitesi'nde konuşma yaparken.
  Dominic Winter Müzayede Evi'nden Chris Albury, fotoğrafların Alberto Korda'nın 1960'lardan 1991'de Paris'te ölümüne kadar kızı Norka'ya verdiği ve kendi imza ve damgasını taşıyan fotoğraflar olduğunu söylüyor. Che Guevara 1960'ta Havana Üniversitesi'nde konuşma yaparken.
 • Tahta bebekli kız çocuğu: Alberto Korda'nın en sevdiği fotoğraf.
  Perşembe günü gerçekleşen açık artırmada siyasi içeriği olmayan fotoğraflar da yer aldı. Müzayedeciler, 1959'da çekilen ve elinde tahta bir bebek taşıyan bu kız çocuğu fotoğrafının Korda'nın en sevdiği fotoğraflarından biri olduğunu iddia ediyor.
 • Che Guevara ile Jean-Paul Sartre ve Simone de Beauvoir.
  Satılan fotoğraflar arasında Che Guevara, Jean-Paul Sartre ve Simone de Beauvoir ile konuşurken çekilen bu fotoğraf da bulunuyor. Fotoğrafların toplam satış fiyatının 50 bin sterlini aştığı tahmin ediliyor.
 • Fidel Castro, Küba, 1962.
  2010'da imzalı yedi Korda fotoğrafı 30 bin sterline satılırken bu koleksiyonda yer alan fotoğrafların üçte ikisinin toplam satış fiyatı 33 bin sterlin oldu. Castro'nun bu fotoğrafı Küba'da 1962'de çekilmiş.
 • Küba'nın başkenti Havana'nın deniz kıyısında konuşlanmış bir uçaksavar.
  Müzayedeci Albury, satılmayan fotoğraflar için önümüzdeki günlerde teklif beklediklerini ifade etti. Küba'nın başkenti Havana'nın deniz kıyısında konuşlanmış bir uçaksavar.
 • Che Guevara
  Fidel Castro ile 1955'te tanışan devrimci lider Che Guevara (1928-1967), Küba'daki diktatör Fulgencio Batista'ya karşı Castro'nun gerilla savaşında ve iktidarı almasında önemli bir rol oynadı. Che'nin bu fotoğrafı 1000 sterline satıldı. Bütün fotoğraflar Dominic Winter Müzayede Evi'nin izniyle kullanılmıştır.

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.