Kopardığı kolla kaçan şoföre tepki

Son güncelleme: 11 MART 2013 - TSİ 13:35
Brezilya haritası

Brezilya'da bir motosiklete çarpan şoförün, kopardığı kolla birlikte olay yerinden uzaklaşması büyük tepki yarattı.

Sonradan polise teslim olan şoför, Sao Paulo polisine kopan kolu bir dereye attığını söyledi.

Yerel medyaya bilgi veren emniyet kaynaklarına göre kol bulunamadı -- ancak eğer bulunsaydı doktorlar kolu yerine dikebileceklerine inanıyordu.

Kaza meydana geldiğinde işe gitmeye çalışan bir cam temizlikçisi olan motosiklet sürücüsü, halen hastanede kontrol altında.

Sürücünün kolunun koptuğu kaza dün sabah, Sao Paolo'nun en işlek caddelerinden birinde meydana geldi.

Yetkililer otomobilin 22 yaşındaki bir öğrenci olan şoförünün "alkolün etkisi altındayken cinayete teşebbüs"ten yargılanacağını söylüyor.

Zanlıya, kopan kolu dereye atmasıyla ilgili suçlama getirilip getirilmeyeceği henüz kesinleşmedi.

Sao Paololu öğrenci, kolun kaza sırasında arabasının içine düştüğünü söylüyor.

Avukatı Cassio Paoletti, BBC'nin Brezilya bölümüne bilgi verirken müvekkilinin çevredekilerin tepkisinden çekindiği için durmadığını söyledi.

Paoletti "Kalsaydı çocuğu öldürürlerdi. Sonradan karakolun etrafını yüzlerce kişi sardı. Müvekkilimin 60 yaşındaki babasına küfrettiler, teneke kutular attılar" dedi.

Polis kaynakları kolun atıldığı derenin sularının çamurlu aktığına dikkat çekerek, kolu bulmanın zor olacağını söylüyor.

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.