Fotoğraflarla: Su altında 'yıldızlar'

Son güncelleme: 11 MART 2013 - TSİ 12:41

Fotoğraflarla: Su altında 'yıldızlar'

  • Ödüllü fotoğrafçı Candice Farmer, dünyanın farklı noktalarında su alt yapı sistemlerinin kurulması için yardım toplamak amacıyla ünlüleri su altında görüntülüyor. Bu fotoğrafta model Kelly Brook var.
  • Bu karede oyuncu Ricky Whittle’la görülen fotoğrafçı, çocukların temiz suya ulaşamadıkları yerlerle ilgili farkındalığı artırmayı amaçladığını söylüyor.
  • Farmer tıpkı bu karede yer alan Rod Stewart’ın kızı Kimberly’yi görüntülediği gibi ünlülerin fotoğrafını çekmenin eğlenceli olduğunu söylüyor.
  • Golf ustası Nick Faldo da Farmer’ın karelerine giren isimlerden. Farmer’ın yardım kampanyası bugüne kadar Madagaskar ve Uganda’da 150 temiz su sondaj kuyusu açılmasını sağladı.
  • Bu karede ise model ve oyuncu Lily Cole var. Farmer, “Epeyce zamanımı gözalıcı güzellikte yerlerde geçiriyordum ama çevrede yoksulluk vardı ve her gün 5000 çocuğun kirli su nedeniyle öldüğünü öğrendim” diyor.
  • Oyuncu Kiera Knightley, “Bir musluğu açamamanın ve içecek bir şeylere sahip olmamanın nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum. Biraz havuzda yüzerek yardımcı olabileceğimi düşündüm ” diyor.

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.