BBC'de okur yorumlarıyla Galatasaray-Real Madrid maçı

Galatasaray-Real Madrid maçı hakkındaki yorumlarda üçüncü golden sonra sarı-kırmızılıların neden sonuca gidemediğine ilişkin farklı görüşler öne çıkıyor.

Drogba üçüncü golü attığında Galatasaray'ı yarı finale taşıyacak 2 gol gerekiyordu.

A-FORCE rumuzlu BBC okuyucusu Galatasaray'ın 3. golle kazandığı ivmeyi Real Madrid'in "öldürdüğü" kanaatinde; izleyici, "Real Madrid'in savunmaya kapandığını" düşünüyor.

Well said rumuzlu okuyucu da Real Madrid'in hocası Mourinho'nun "3. golden sonra sendeleyen savunmayı oyuna soktuğu yeni oyuncuyla yatıştırdığını" söylüyor.

g rumuzlu okuyucuya göre, Galatasaray'ı tur yoluna sokacak 4. gol Real Madrid'in taktik manevrasından değil "Galatasaraylıların akıllarını kaybetmelerinden kaynaklandı"; g, "Galatasaray'ın elindeki oyun gücünü, vurucu gücünü terk ettiğini, ileriye ham şekilde yığıldığını söylüyor ve kaçan fırsat için 'delilik'" diyor.

Eboue Koreli hocalardan tavsiye aldı mı?

Emmanuel Eboue'nin ikinci yarının başlarında attığı golle ilgili yarumlarda "roket" benzetmesi yapılıyor. Sportsfan adlı izleyici, Eboue'nin müthiş bir gol attığını söylüyor. SavagesTrainers adlı okuyucu ise, Kuzey Kore'nin tartışmalı füze programına atıfta bulunarak "Eboue Koreli hocalardan tavsiye aldı mı?" diye soruyor.

Eboue, ayrıca Fildişi Sahili'nin Kuzey Kore'yle karşı karşıya geldiği bir maçta 'oyuncusuna taktik veren Kuzey Koreli teknik direktörün yanında, taktiği dinliyor ve anlıyormuş gibi'' yapmış, bu görüntü youtube'da büyükj ilgi görmüştü.

İngiltere'de de bir dönem top koşturan Drogba'nın kaydettiği gole övgüler de yok değil: Lamps8-CFC rumuzlu izleyici, "Real Madrid'in galibiyetini ya da Ronaldo'yu bırakın da Drogba'nın golüne ne demeli? Seni özlüyoruz Drogba!" diyor.

Kazanan taraf neden Real?

Russeljones rumuzlu BBC okuruna göre maçın dün akşam bu şekilde bitmesini Real Madrid, Ronaldo'ya borçlu: "Ronaldo büyük oyuncu; Galatasaray seyircisi bile alkışladı."

Cary Grant rumuzlu izleyici ''Üçüncü golden sonraki sarı-kırmızı hareketliliğin büyük bir geri dönüşü ve Real Madrid'in yıkımını üreteceğini düşünmüştüm ama Ronaldo farkı, böyle olmasını engelledi" diyor; ve "yeniden Şampiyonlar Ligi Kupası'nı kaldırmayı hak ediyor" diye ekliyor.

PaulMersonsBluePen'e göre Real Madrid, dün akşamki maçın neden favorisi olduğunu daha önceki performansıyla da gösterdi. BBC izleyicisi, Real Madrid'in Premier Lig'in iki güçlü takımını eleyerek Galatasaray'ın karşısına çıktığını, üçüncü sezondur üst üste yarı finale yükseldiğini; bu başarıyı sadece Barcelona'nın gösterdiğini yazıyor.

Ben de Real Madrid "Öldürücü" olduğu için çeyrek final eşleşmesinin böyle sonuçlandığını, Barcelona'nın yarı finale çıkarsa tedirgin olması gerekeceğini yazıyor.

Galatasaray neden eleyemedi?

Emin1903, Galatasaray'ın kendi hesabına iyi bir oyun sergilediğini ama ilk maçtaki büyük bir taktik hatası yüzünden kaybettiğini belirtiyor. Emin1903, "Galatasaray, Manchester United'ın yaptığını yapmalıydı ve Madrid'deki ilk maçta savunmaya vurgu yapan bir oyun sergelemeliydi" diyor.

Jimmy s de Galatasaray'ın savunmasında buluyor eksikliği ve "Dün akşamki maçta iyi bir savunma yapsaydı sonuç farklı olur, pekçok kişiyi şaşırtacak bir sonuç alınabilirdi" diyor.

musdem rumuzlu BBC izleyicisi de "ilk oyunda hakem Galatasaray'ın aleyhinde kötü kararlar aldı, neden penaltısını vermedi bilmiyorum" diyor; ve Real Madrid'in Madrid'deki maçtaki 3. golünün de hakemin iki kötü kararı yüzünden geldiğini belirtiyor.

mufc adlı izleyici, ilk maça atıfla yaptığı yorumda "Galatasaray'a bir penaltının verilmesini, Benzema'nın kırmızı kart görmesi gerektiğini" yazıyor. mufc, "Bu hakemler kesinlikte taraf tutuyor, Real Madrid ve Barcelona'nın şampiyon olması için herşeyi yaparlar" diyor.

EPL de "Galatasaray ilk maçta penaltısını alamadı, deplasmandaki bir gol bu akşamki (Salı) maçın sonucu üzerinde büyük bir etki yapacaktı. Bunun yerine takımın en golcü oyuncusu Burak Yılmaz da kendini yere atmadığı halde sarı aldı ve sarı kart cezalısı durumuna düştü" diyor.

Mark L, "Bırakın şu en iyi takım dün akşam hangisiydi tartışmalarını, ne kadar güzel bir maç olduğunun hakkını teslim edin" diyor. Mark L'e göre Real Madrid oyunun üstünlüğünü elinde tuttu ve fakat Galatasaray bir şekilde pençeleriyle oyuna tutundu; sonunda kaybetti. Harika." diyor.

The buftrons will rule rumuzlu izleyici de "Madrid iki maçta da iyi olan taraftı. Galatasaray şansızdı; zor bir rakip çıktı; belki seneye..." diyor.

Facebook'taki yorumlar

Galatasaray'ın Real Madrid'e karşı aldığı sonucu Facebook'ta değerlendiren taraftarlar övgü dile getirirken yarı finale ulaşamamanın "suçunu" hakemlere atıyor.

Facebook'taki sitede saat 14:00 itibarıyla yapılan son yorumda, Hüseyin Tunç, "Galatasaray'ın hep ilkleri yaşattığını ve inşallah yenilerini yaşatacağını" söylüyor.

UğurÇalışkan "Savaşarak kaybettik" diyor.

"Kaybetti ama..."

Araz Sulduzlu, akşam stadı dolduranların da trübünde bir ara yaşadıkları sevinç tablosunu yansıtmak için "Çoktan beri böyle sevinmemiştim" diyor. Sulduzlu turun kaybedilmesinden hakemleri sorumlu tutuyor.

Ramazan Erturul da Sulduzlu'ya katılıyor: "Hakkınızı yediler aslanlar, helal olsun..." diyor.

Ayhan Yıldız da "Hakemler düzgün olsaydı finaldeydik" diyerek, oyunların kaderini futboldan başka şeylerin belirlediği imasını gündeme getiriyor.

"3 atana 3 attık"

Mehmet Karış, toplamda skor 5-3 olsa da "3 atana 3 atılır" diyerek gülümseme işaretini koyuyor.

Ulaş İrfanoğlu "Ya ya şa şa şampiyon şampiyon cimbombom" diyerek ligin sonucunu ilan ediyor.

ElifBüşraHarmanda, Galatasaray'ın gerçek kimliğini ortaya koyduğunu anlatıyor: "İşte Cimbom"...

"Pişirdik"

Ahmet Can Turan, ekranlardan görülmeyen bir ayrıntıyı aktarmak istercesine, biraz da mutfak diline pas atarak "Yendik, şişirdik, Real Madrid'i pişirdik" diyor.

Sultan Akdağ, "Umutlarımızı yitirmediğimiz için hepinize teşekkür ederim" diyor.

İlgili haberler