Lady Gaga 80 milyon dolarla 'en çok kazanan' ünlü

Lady Gaga

Forbes dergisine göre, Lady Gaga, 30 yaş altındaki ünlüler arasında en çok kazanan kişi oldu.

Derginin tahminlerine göre Lady Gaga, geçirdiği ameliyat nedeniyle konser turunun bir bölümünü iptal etmek zorunda kalmasına rağmen, son bir yılda 80 milyon dolar kazandı.

Lady Gaga'nın geçen yıl dördüncü sırada yer aldığı listede ilk sırayı Taylor Swift almıştı. Swift bu yıl 55 milyon dolarlık geliriyle üçüncü sıraya geriledi.

Genç şarkıcı Justin Bieber, geçen yıl olduğu gibi bu kez de, 58 milyon dolarlık kazancıyla listenin ikinci sırasında.

Forbes dergisi, konserlerini, iptal etmek zorunda kalmasa, Lady Gaga'nın gelirinin 80 milyon dolardan çok daha fazla olacağını belirtiyor.

Lady Gaga, yeni albümü Artpop'un Kasım ayında piyasaya çıkacağını, bu albümün ilk şarkısının ise 19 Ağustos'ta piyasada olacağını açıklamıştı.

Forbes bu listeyi oluşturmak için, müzik ve eğlence dünyasının içindeki menajerler, yapımcılar ve yöneticilerle görüşmeler yapıp sanatçıların 2012 Haziran’ından 2013 Haziran'ına kadar elde ettikleri kazancın bir tahminini yapıyor.

Listede ilk sıraları alan diğer sanatçılar ise, 46 milyon dolarla Calvin Harris ve 43 milyon dolarlık geliriyle Rihanna oldu.

Geçen yıl listeye ilk kez giren Adele, 25 milyon dolarlık tahmini geliriyle listede sekizinci sırada yer aldı. Adele, son James Bond filmi Skyfall'da seslendirdiği şarkıyla Oscar ödülü kazanmıştı.

The Hunger Games (Açlık Oyunları) filminin başrol oyuncusu Jennifer Lawrence, 26 milyon dolarlık geliriyle müzik sanatçıları dışında listede en üst sırada yer alan ünlü oldu ve adını yedinci sıraya yazdırdı.

Listede ilk 10'a giren diğer iki isim ise 22'şer milyon dolarlık kazançlarıyla Twilight (Alacakaranlık) oyuncuları Kristen Stewart ve Taylor Lautner oldu.

İlgili haberler