İtalya'daki otobüs kazasında en az 38 kişi öldü

İtalya'nın Campania bölgesindeki Avellino kenti yakınlarında bir yolcu otobüsünün kontrolden çıkarak bir üst geçitten uçması sonucunda 38 kişi yaşamını yitirdi.

Otobüsün birkaç araca çarptıktan sonra üst geçidin korkuluklarını aşarak yaklaşık 30 metrelik bir yamaçtan yuvarlandığı bildirildi.

İtalyan Haber Ajansı Ansa, kazada, bazıları ağır olmak üzere en az 10 kişinin de yaralandığını bildirdi.

Yolcu otobüsünde aralarında çocukların da olduğu yaklaşık 50 kişi bulunduğu ve otobüsün, Benevento kenti ve çevresindeki dinî önemi olan yerleri ziyaretin ardından Napoli'ye dönmekte olduğu açıklandı.

Kazanın ardından televizyon kanalları, otobüsün çarptığı araçların ve kazada yaşamını yitirenlerin yol kenarına dizilen üstleri örtülü cesetlerinin görüntülerini yayınladı.

Kazanın sebebi konusunda henüz resmî bir açıklama yapılmazken, otobüs şoförünün de ölenler arasında olduğu belirtiliyor.

Kazanın ardından olay yerine giden itfaiye ekiplerinin amiri Pellegrino Iandolo, İtalyan televizyonuna yaptığı açıklamada, "Durum çok kritik. Ekiplerimiz olabildiğince çok kişinin yaşamını kurtarmak için mücadele ediyor" dedi.

Polis yetkilileri, çalışmaların hâlâ devam ettiğini, bu aşamada ölü sayısı konusunda kesin bir açıklama yapamayacaklarını belirttiler.

Kazanın ardından Napoli-Bari otoyolu trafiğe kapandı.

YaralananlarAvellino, Salerno ve Nola'daki hastanelere kaldırıldı.

İlgili haberler