İtalyan basını Mancini ve Drogba'yı konuşuyor

Telif hakkı AFP

İtalyan basını, Galatasaray-Juventus maçı öncesinde olduğu gibi sonrasında da teknik direktör Roberto Mancini’yi konuşuyor.

Övgülerde aslan payını kapan diğer isimse elbette Didier Drogba.

Görünüşe göre genel kanı Juventus’un tur şansının şimdiden zora girdiği yönünde.

Gazzetta dello Sport, "Mancio, Juve’yi durdurdu" manşetini attı. Gazete, "Mancini Türkleri değiştirdi ve Conte’nin korkudan titremesine sebep oldu." ifadesini kullandı.

Tuttosport’un manşetinde 'karışık işler' anlamına gelen bir İtalyan deyimi olan 'Cose Turche' (Türk İşleri) ifadesi yer alıyor. Haber “Galatasaray karşısında bir beraberlik daha. Şampiyonlar Ligi artık daha karışık bir hal aldı” şeklinde devam ediyor.

Corriere dello Sport’un da manşetinde Juventus – Galatasaray maçı var: “Juve, şimdi daha zor”. "Mancini, Conte’yi kendi evinde durdurdu" diyen gazete Juventus’un grupta işinin artık çok daha zor olacağını vurguluyor.

"Mancini, Conte’ye şaka yaptı" diyen Repubblica da Juventus’u yerden yere vuranlardan. "Juventus acı çekiyor" diyor ve takımın "kafası karışık ve tutuk" bir oyun sergilediğini söylüyor.

Yorumun özellikle ilgi çeken yeri ise başlangıcı: "En baştan açık açık söyleyelim. Mancini’nin Galatasaray’ı, hak etmediği hiçbir şey almadı. Taktik anlamında mükemmel bir maç çıkardılar."

İl Giornale’nin övgüleri Drogba'ya. "Drogba yıldızları gösterdi" ve "Torino’da artık korku ve kaygı hakim" diyor.

Maç haberinde "Drogba ve arkadaşları Juventus’u durdurdu" başlığını kullanan La Stampa da bir üst turun zora girdiği görüşünü savunanlardan.

İtalyan haber ajansı Ansa’nın kullandığı başlık ise "Mancini, Juventus’u dondurdu". Övgüler yine Drogba ve Mancini’ye: "Mancini etkisini hemen göstermiş. Türkler defansta son derece konsantre, hücumdaysa her zaman hazır olan Drogba’yı beslemek konusunda gayet sistemlilerdi."