Suriye: İslam Ordusu grafik tasarımcılar arıyor

Suriye'de hükümetle savaşan önde gelen silahlı gruplardan biri, internete verdiği iş ilanıyla grafik tasarımcı, fotoğrafçı ve medya alanında uzman elemanlar arıyor.

Suriye'deki el Kaide ile onun uzantısı el Nusra cephesine de karşı olan İslam Ordusu adlı şemsiye örgütlenme ilanı kendi Facebook sayfasında yayımladı.

İlanda, "İslam Ordusu'nun medya kolu, grafik tasarım, fotoğrafçılık, montaj, baskı, gazetecilik, muhabirlik, medya promosyonu, programcılık ve diğer medya uzmanlıkları alanlarında eleman açığı olduğunu duyurur" deniyor.

İş başvurusunda bulunmak ve CV'lerini göndermek isteyenler için Skype ve e posta adresleri ile telefon numaraları sıralanıyor.

İslam Ordusu grubu daha Eylül ayında oluşmasına rağmen, şimdiden profesyonel bir internet sitesi oluşturmuş bulunuyor. Bu sitede örgüt şemsiyesi altında hareket eden 50'nin üzerinde isyancı "tabur ve tugay"ın askeri eylemlerine dair videolar yer alıyor.

Örgütün facebook sayfasını ise şu ana kadar 6bin kişi beğenmiş.

Internet sitesinde "En çok beğenilen eylemler" bölümü ve İngilizce bir sayfa da var.

El Nusra ve Özgür Suriye Ordusu gibi diğer silahlı gruplar da internet faaliyetlerini özellikle YouTube ve sosyal medya üzerinden geliştirme çabasında. Ama İslam Ordusu eleman ilanıyla ciddi bir hamleye hazırlandığının işaretlerini veriyor.

İlgili haberler