İzmir Emniyeti'nde de kadro değişimi

Doğan Haber Ajansı, Türkiye'deki yolsuzluk operasyonlarını takiben İzmir Emniyeti'nde de görev değişiklikler yapıldığını bildirdi.

DHA'nın haberine göre, İzmir Emniyet Müdürlüğü'nde 4 şube müdürü ile 2 ilçe emniyet müdürünün görev yeri değişti.

Haberde, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Mehmet Erikoğlu, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Emin Göktaş ve Terörle Mücadele Şube Müdürü Halil İbrahim Güzel'in görevlerinden alındığı belirtiliyor.

Görevden alınan Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Mehmet Erikoğlu'nun yerine Foça İlçe Emniyet Müdürü Bahadır İçmeyiz, Mali Şube Müdürü Emin Göktaş'ın yerine Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Bora Köprü ve Terörle Mücadele Şube Müdürü Halil Güzel'in yerine ise Selçuk İlçe Emniyet Müdürü Fatih Çankaya'nın atandığı aktarılıyor.

İzmir Valisi Mustafa Toprak'ın imzaladığı yeni görevlendirme ile birlikte görevden alınan Terörle Mücadele Şube Müdürü Halil İbrahim Güzel Adnan Menderes Havalimanı'na, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Mehmet Erikoğlu Bayraklı İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne ve Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Emin Göktaş ise Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne atandı.

Haberde görevden alınan dördüncü şube müdürünün kim olduğu bilgisine yer verilmiyor.

Dün sabah da İstanbul ve Ankara emniyeti kadrolarında geniş çaplı bir operasyon gerçekleştirilmişti.

İstanbul'da dünkü operasyonları gerçekleştiren şube müdürlerinin de aralarında bulunduğu 5 şube müdürü, ardından da 6 il emniyet müdür yardımcısı görevlerinden alınarak yerlerine atamalar yapılmış; Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 18 şube müdürü de görevden alınmıştı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan görevi suistimal iddiasıyla gerçekleştirilen görevden alma işlemlerinin diğer kentlere de uzanabileceğini söylemişti.

İlgili haberler