İzmir'de askeri tersanede kaza can aldı

İzmir’de Alaybey Askeri tersanede bakım gören bir römorkörün denize indirilmek istendiği sırada yan yatması sonucu en az on kişi hayatını kaybetti.

Doğan Haber Ajansı (DHA) 'TCG Değirmendere' adlı römorkörün bakımı tamamlandıktan sonra denize indirilirken devrildiğini aktardı.

Kazayla ilgili Türk Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada,"İzmir Tersanesinde havuzda bakımda olan TCG DEĞİRMENDERE Römorkörünün havuzda "Dalış" esnasında henüz bilinmeyen bir nedenle sağ tarafa yan yatması sonucunda meydana gelen kazada 10 personelimiz hayatını kaybetmiş; 17 personelimiz yaralı olarak kurtarılmıştır. Yaralıların sağlık durumları iyi olup hayati tehlikeleri bulunmamaktadır" dendi.

Hürriyet gazetesinin internet sitesinde yer alan haberde römorkör yan yatarken üzerindeki altı askerin de deniye atlayıp kurtuldukları ve hastaneye kaldırıldıkları aktarıldı.

Gazete, römorkörün kurtarılması için Alsancak Limanı’ndan dev yüzer bir vincin Alaybey Tersanesi’ne getirildiğini belirtti.