Ankara Emniyeti'nde 'görev yeri değişimi'

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde Terörle Mücadele, Asayiş, İstihbarat, Siber Suçlar ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube müdürlüklerinde görevli 350 personelin görev yerlerinin değiştiği belirtiliyor.

Görev yeri değişikliklerinin 17 Aralık'ta başlayan yolsuzluk ve rüşvet operasyonunu takiben hükümetin attığı adımların yeni bir halkası olduğu düşünülüyor.

DHA (Doğan Haber Ajansı) ve İHA (İhlas Haber Ajansı) görev yeri değiştirilenler arasında Ankara Emniyet Müdürlüğü Toplumsal Olaylardan Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Mahmut Azmaz'ın da bulunduğunu duyurdu.

DHA, görevden alınan personelin yerine ilk aşamada 250 kişi atandığını bildirdi.

DHA'ya göre ''görevlerinden alınan amir ve polisler ağırlıklı olarak Trafik Şubesi ile İlçe Emniyet Müdürlüklerine atandı''.

Bu arada HSYK (Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu) 3. Dairesi'nin, rüşvet ve yolsuzluk operasyonunu yürüten savcılar ve İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok hakkında inceleme başlatacağı açıklandı.

HSYK 3. Dairesi, aralarında İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı, savcılar Zekeriya Öz ve Muammer Akkaş'ın da bulunduğu bazı savcılar hakkındaki ihbar ve şikayetler nedeniyle inceleme yapılmasına karar verdi.

İlgili haberler