Fransa Cumhurbaşkanı'ndan aşk ilişkisi iddiasına 'dava'

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande film yıldızı Julie Gayet ile aşk yaşadığını öne süren haftalık magazin dergisi Closer'a dava açmayı planladığını açıkladı.

Image caption Hollande, gazeteci Valerie Trierweiler ile yaşıyor

Fransız AFP ajansına göre Hollande, haberi "mahremiyet hakkına saldırı" olarak niteledi. İnternette aylardır, Hollande ile Gayet arasında aşk ilişkisi olduğuna dair iddialar yer alıyordu. 50'den fazla filmde yer alan Fransız televizyon ve sinema yıldızı 41 yaşındaki Gayet, bu iddialar üzerine bazı sitelere dava açmıştı. Gayet'in avukatı, iddiaların temelsiz olduğunu öne sürmüştü. Hollande da AFP'ye "diğer tüm vatandaşlar gibi" mahremiyet haklarına saygı gösterilmesi gerektiğini, dergiye karşı hukuki girişimde bulunabileceğini açıkladı.

BBC Paris muhabiri Hugh Schofield, Hollande'ın aşk ilişkisi iddiasını reddetmediğine dikkat çekiyor.

Dergi, 59 yaşındaki "Hollande'ın sık sık mopediyle Gayet'nin Paris'te Başkanlık Sarayı Champs Elysee'nin yakınlarındaki evine gittiği ve geceyi burada geçirdiği iddialarını destekleyen" fotoğraflara yer verdi.

Fotoğraflarda Hollande ve Gayet, eve ayrı ayrı gelirken görülüyor. Dergiye göre, Hollande'ın koruması sabah eve krosan kruvasan getiriyor. François Hollande, gazeteci Valerie Trierweiler ile yaşıyor. Hollande Trierweiler için dört çocuğunun annesi Sosyalist siyasetçi Segolene Royal'den ayrılmıştı.