Soçi'de başıboş dolaşan inek 'sorunu'

Telif hakkı Bred po sochinski

Rusya'da Kış Olimpiyatları'nın yapılacağı Soçi kentinde, sokaklarda başıboş gezen ineklerin görülmesi, bir yerel blogcuda büyük öfke yarattı.

Olimpiyatlara bir haftadan biraz fazla zaman kalmışken, Bred po-sochinskiadlı blogda inek sürüsünün Soçi sokaklarında serbestçe dolaştığını gösteren fotoğraflara yer veriliyor.

Blog yazarı yörede yaşayan çiftçileri "hayvanlarını kontrol altına almaya" çağırıyor.

Privet Sochi (Merhaba Soçi) adlı internet portalında yer alan yazıda, "bütün dünyanın kente akın edeceği bir sırada inek sürüsünün gözden uzak tutulması" isteniyor.

Blog yazarı, "Sevgili yetiştiriciler, lütfen besi hayvanlarını avlunuzda alıkoyun. Şehirde nasıl yaşanır bilmiyorsanız ve Olimpiyatların başkentini bir köye çevirmek istiyorsanız hata yapıyorsunuz. Bu yaptığınız yanınıza kâr kalmayacak." dedi.

Telif hakkı Bred po sochinski

Blogda Soçi'deki apartmanlar yakınında dolaşan, yolda trafik ışıkları yakınında gezen ineklerin resimleri yer alıyor ve başıboş hayvanların hem sürücüler, hem de yolcular açısından tehlike yarattığı belirtiliyor.

Karadeniz kıyısındaki Soçi, 2014 Kış Olimpiyatları'na ev sahipliği edecek olmasının yanı sıra, Rusya'nın en büyük kıyı kenti olarak da tanınıyor.

İlgili haberler