PKK'nın elindeki çocuklar için açlık grevi

Telif hakkı Zubeyde Sari

Diyarbakır’da belediye önünde eylem yapan anneler açlık grevine başladı.

Yaklaşık 26 gündür Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde, "PKK çocuklarımızı geri ver" diyen ailelerin eylemi sürüyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde oturma eylemi yapan aileler, Lice ilçesinde meydana gelen olaylar nedeniyle eylemlerine bir gün ara verdikten sonra bugün açlık grevine başladı.

Aileler oturma eylemlerinden sonuç alamadıklarını, bu yüzden açlık grevine başladıklarını belirterek, "açlık grevinden de sonuç alamazsak, ölüm orucuna başlayacağız" diyor.

Eylemde yer alan Bedriye Gözlügül, iki oğlunun 5 gün arayla kaybolduğunu, oğullarından birinin 19, diğerinin 26 yaşında olduğunu ve PKK'ye katıldığını söylüyor.

Gözlügül çarenin barış olduğunu vurgulayarak, "Bütün büyüklerimizden destek bekliyoruz. Benim çocuğum getirilip bana verilse bu sorun çözülmez. Biz topyekûn çare istiyoruz. Herkesin çocuğu geri gelsin" diyor.

Telif hakkı Zubeyde Sari

Gözlügül, çocuklarından haber alamadıklarını, durumları hakkında en ufak bir fikri olmadığını söyleyerek, "Biz mücadeleyi bırakmayacağız. Barış olursa her şey çözülür. Af gelsin, bütün çocuklar aileleriyle huzur içinde yaşamlarını sürdürsünler." diyor.

Rahime Taşçı, çocuklarını geri istediklerini ve bunun yolunun barıştan geçtiğini söyleyerek, "Bu işe bir çare bulsunlar" diyor

Gülsen Ölmez, başladıkları eylemden sonuç alıncaya kadar vazgeçemeye niyetli olmadıklarını dile getirerek, "Eğer çocuklarımız geri gelmezse ölüm orucuna başlayacağız" şeklinde sözlerini sürdürüyor.

Aileler açlık grevini 2 gün sürdürecek.

İlgili haberler