Yamyamlık fantezili hastabakıcı suçlu bulundu

Telif hakkı PA

İki yıl önce 14 yaşındaki bir kız çocuğunu öldürüp yemek amacıyla internette kandırıp İngiltere'ye getirmeye çalışırken gözaltına alınan hasta bakıcı suçlu bulundu.

57 yaşındaki İngiliz hasta bakıcı Dale Bolinger, internet sitelerinde kadınların kafasının kesilmesi, yamyamlık ve cinsel tatminle ilgili tartışmalara katılıyordu.

Bolinger, girişimlerinin internet üzerinden rol yapma amaçlı olduğunu iddia ediyordu. Peki polis bu yamyamlık fantezilerinin gerçeğe dönüşebileceğini nasıl anlamıştı?

Almanya'da yaşayan "Eva" isimli genç kızla buluşmasından bir gün önce Bolinger bir balta satın almıştı.

'Baltayı aldım'

İnternet üzerinden yaptıkları bir görüşmede hasta bakıcı, kıza, "Ben baltayı aldım, peki sen trene binip gelmeye hazır mısın?" diye soruyor ve "Seviştikten sonra seni yeme düşüncesi benim için büyük bir cinsel tahrik" diye ekliyordu.

Kimliği tespit edilemeyen genç kız, Bolinger'le anlaşmasına uymadı; Kent şehrindeki Ashford uluslararası tren garına gelmedi. Ama anlaştıkları saatte Bolinger oradaydı.

Bu olaydan aylar sonra Kent polisi, ABD'nin Federal Araştırma Bürosu FBI'den gelen bir uyarı üzerine Bolinger'i gözaltına aldı.

FBI, "yamyam polis" adını verdiği eski bir New York polisi hakkında soruşturma yürütüyordu.

Gilberto Valles adlı polis memuru, kadınların öldürülüp yenmesi konusunda tartışma yürütmek üzere Karanlık Fetiş Ağı (Dark Fetish Network) adlı internet sitesini kullanmış ve Bolinger ile irtibata geçmişti.

Bu görüşmelerin binlerce sayfalık tutanakları araştırılmak üzere İngiltere'ye gönderildi.

Bolinger meselesini araştıran polis dedektifi Rob Chitham, "Çocukların korunması alanında görev yaptığım yedi yılda karşılaştığım en korkunç şeylerdi bunlar." diye niteliyordu bulgularını.

Fantezi mi gerçek mi?

Duruşmalar sırasında Bolinger'in avukatları savunmalarını onun fantezi dünyasında yaşadığı iddiası üzerine kurdular.

Fakat dedektif Chitham, "Fantezi savunmasının bittiği yerde bireyin sanal dünyadan çıkıp gerçek dünyada eyleme geçtiğini" söylüyordu.

Chitham, "Bolinger kızla buluşma planları yapıp onun kafasını kesmeyi planladığı baltayı satın aldığında artık sanal dünyadan çıkmıştı." diyor.

ABD'de polis memuru Valles, Mart ayında kadınları öldürüp yeme planları yapmaktan suçlu bulundu.

Fakat birkaç ay sonra yargıç, planın gerçekliğine dair yeterli delil olmadığı gerekçesiyle kararı geri çevirdi.

Bolinger de fantezilerini gerçekleştirme niyeti taşımadığını iddia etmiş ve "Eva" tren istasyonuna gelmiş olsaydı onu eve götürüp çocuk esirgeme kurumuna teslim etmek istediğini söylemişti.

Çok eski çağlardan beri var olan yamyamlık fantezilerini eskiden paylaşmanın zor olduğunu, modern çağda ise çok kolaylaştığını belirten Dedektif Chitham, bu fantezileri gençlik yıllarından beri taşıyan Bolinger'in çok tehlikeli olduğunu düşünüyor.

İlgili haberler