Mısır'da yetimhane müdürü çocukları sopayla dövdü

Telif hakkı YOUTUBE

Mısır'ın Giza şehrindeki bir yetimhane müdürünün dört ila yedi yaşlarındaki çocukları sopayla döverken gizlice çekilmiş görüntüleri internete sızdırıldı. Görüntüler sosyal medyada büyük tepkiye neden oldu.

İki dakikalık videoda, yetimhane müdürü kişinin çocukları buzdolabının kapısını açtıkları ve televizyonu çalıştırdıkları için tahta bir sopayla dövüp tekmelediği görülüyor.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülere tepki gösterenler yetimhane sahibi Usame Muhammed Utman'ın tutuklanmasını ve yetimhanenin de incelemeye alınmasını istedi.

Görüntüleri, Utman'ın karısının çektiği belirtiliyor. Utman'ın eşinin, kendisinin de sık sık şiddete maruz kaldığını belirterek polise başvurduğu ifade ediliyor.

Görüntülerin sosyal medyada yayımlanmasının ardından polisin Utman'ı tutukladığı ve yetimhanede kalan 13 çocuğu da başka yetimhanelere yerleştirdiği belirtildi.

Giza Valisi Ali Abdel Rahman söz konusu yetimhane ile ilgili bir soruşturma başlatılacağını söyledi. Rahman, "Yetimhanenin sahibi daha önce idari kural ihlâlleri gerekçesiyle uyarılmış ve rapor vermek üzere merkeze çağırılmıştı ancak kendisi bu çağrılara da uymamıştı" dedi.

Valilik yetimhane yönetimine yeni isimler atandığını da açıkladı.

Mısır Sosyal Dayanışma Bakanı Gade Vali ise çocukların şu anda videodaki hallerinden birkaç yaş daha büyük gözüktüklerini ifade etti.

İlgili haberler