Avcılar'da üst geçit çöktü: 1 ölü

Cihazınızda ses/video gösterim programı bulunamadı

İstanbul-Avcılar'da, D-100 (E-5) karayolundaki üst geçit, sıvı glikoz yüklü taşıyan bir tankerin açık damperinin çarpması sonucu çöktü. Kaza sonucu bir kişi hayatını kaybetti.

Yaşamını yitiren kişi, üst geçidin altında kalan minibüsün şoförü.

İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok kazada dört kişinin de yaralandığını açıkladı. Altınok, bir yaralının durumunun da ağır olduğunu söyledi.

Kazayı küçük sıyrıklarla atlatan tankerin şöförü ise gözaltına alındı ve sağlık kontrolünün ardından Avcılar Ilgız Aykutlu Polis Merkezi'ne götürüldü.

Basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakan şöför, ifadesinin alınmasının ardından adliyeye sevk edilecek.

Yaralılar tedavi altında

Kazanın ardından olay yerine çok sayıda ambulans ve sağlık görevlisi sevk edildi.

Telif hakkı EPA

Yaralılar, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Hastane yetkilileri, yaralılardan birinin çocuk olduğunu, bu kişilerin tedavilerinin devam ettiğini söyledi.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek'ten sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu da İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'dan kazayla ilgili bilgi aldı.

Kaza nedeniyle geçici bir süre için D-100 karayolu trafiğe kapatıldı, Beylikdüzü-Avcılar arasındaki metrobüs seferleri çift yönlü olarak iptal edildi.

Dört yıl önce de İstanbul-Beylikdüzü'nde de benzer bir kaza yaşanmıştı. Damperi açık giden bir araç, insanların kullandığı üst geçide çarpmış ve kaza sonucu çok sayıda kişi yaralanmıştı.