CHP Zeytinburnu ilçe binasına polis baskını

Telif hakkı hurriyet.com.tr

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) İstanbul Zeytinburnu ilçe binası polis tarafından basıldı. CHP Zeytinburnu Twitter hesabından paylaşılan mesajlarda polis ekiplerinin ilçe binasına asılan tabelaları indirmek üzere binaya geldiği yönünde mesajlar paylaşıldı.

Açılan tabelanın CHP İzmir İl Başkanlığı binasına asılan ve ardından mahkeme kararı ile kaldırtılan "17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvetle mücadele haftası olsun!" pankartının bir benzeri olduğu belirtiliyor.

CHP'lilerin direnişiyle karşılaşan polisin, daha sonra tutanak imzalayarak binadan ayrıldığı belirtildi.

Partinin Zeytinburnu ilçe örgütü, yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili slaytları beyaz pankarta yansıttığı için gündeme gelmişti.

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Twitter mesajlarında "Polis her yerde örgütlerimizi basmaya başladı... AKP gider ayak iç çatışma çıkarmaya çalışıyor..." dedi.

Erdoğdu'nun yine hesabından paylaştığı tebligatta "Karşı binaya, duvara monte edilmiş çelik kancalara bağlı makaralı sistem kurulmak suretiyle yaklaşık 3 metreye 1 metre ebadındaki beyaz bez ile makara sisteminin suç eşyası ve delil olması kuvvetli şüphesi bulunduğu anlaşılmıştır" deniyordu

Telif hakkı BBC World Service
Image caption CHP İzmir İl Başkanlığı binasına asılan pankart mahkeme kararıyla indirilmişti.

Hakim Şehsuvar Koçak imzalı tebligatta, makara sistemi ve bez tabelaya el konması talep edilmişti.

İlgili haberler